کد مطلب: 14008 تعداد بازدید: ۱۷۰

نمایش «سحاب سکوت» به مناسبت ایام فاطمیه روی صحنه می رود.

سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۳

قاسم عوض بیگی، کارگردان نمایش «سحاب سکوت» در گفت و گو با خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) با اعلام این خبر گفت: داستان این نمایش حول محور شخصیتی به نام مسلم که ساکن شهر مدائن است می گذرد و ماجرای آن از زمانی آغاز می شود که عثمان به قتل رسیده و پیکی از جانب حضرت علی(ع) به جانب مدائن حرکت می کند تا هم در مورد ابقای شخصی به نام حذیفه به عنوان والی مدائن خبر دهد و هم او را برای گرفتن بیعت برای امیرالمؤمنین(ع) از مردم مدائن مأمور کند.
وی ادامه داد: مسلم شخصیت اصلی این نمایش خبری از اتفاقات و وقایع موجود در بلاد اسلامی ندارد و بنابراین از حذیفه می پرسد که چرا خلیفه ای که پیامبر او را منصوب کرده توسط امت وی به قتل رسیده است و آنها به سراغ کس دیگری رفته اند که حذیفه در پاسخ به این پرسش او ماجراهای پس از وفات پیامبر(ص) تا شهادت حضرت فاطمه(س) را برای او شرح می دهد.
این کارگردان تئاتر گفت: در پایان مسلم پس از دریافت پاسخ به پرسش های خود تصمیم می گیرد با حضرت علی(ع) بیعت کند که براساس اسناد تاریخی وی در جنگ جمل به شهادت می رسد.
عوض بیگی با اشاره به اینکه هنگامه آذین این نمایش را به نگارش درآورده است تصریح کرد: شخصیت اصلی این نمایش یعنی مسلم و حذیفه، والی مدائن از کتابی با نام «غدیرخم در مدائن» اقتباس شده است، اما سایر وقایع محتوایی این نمایش با استناد به برخی از کتاب های تاریخی وارد فضای درام شده است.

 
وی گفت: این نمایش از 14 تا 22 اسفند در سالن آمفی تئاتر مجتمع فرهنگی امام رضا(ع) روی صحنه خواهد رفت و بازیگرانی چون سیدعلی زاهدی، حمزه عوض بیگی، علی ساربان نژاد، حسن زندی و من در آن به ایفای نقش خواهیم پرداخت.
عوض بیگی در پایان افزود: علاقه مندان به تماشای این نمایش می توانند در تاریخ یاد شده ساعت 18:30 به نشانی خیابان انقلاب اسلامی، تقاطع خیابان شهید نامجو، مجتمع فرهنگی امام رضا(ع) مراجعه کنند.