کد مطلب: 14066 تعداد بازدید: ۶۰۴

دختر نازپرورده اسکاتلندی رئیس اردوگاه‌‌های داعش/دست به دامنی جلادان داعش و مزدوران خارجی به زنان

یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۳
به گزارش خبرنگار سیاست خارجی باشگاه خبرنگاران؛ فیلمی که از اعدام 21 قبطی مصری منتشر شد شبیه یک سریال چندین قسمتی است؛ راه رفتن قربانیان، شیوه ایستادن و حتی حرکاتشان به گونه‌ای است که بیشتر شبیه هنرپیشه‌هایی هستند که می‌خواهند دستورات کارگردان را اجرا کنند.

تصاویر نشست و برخاست و حرکت قربانیان به گونه‌ای است که اگر قرار باشد چنین صحنه‌هایی تصویر برداری شود، دست کم یک روز کامل زمان می‌‌برد. برای جعلی دانستن این ویدیو بهتر است نگاهی به آب دریا بیندازیم که با بریدن سر قربانیان، آمیخته از خون می‌شود این صحنه کاملا غیر واقعی است، اما می‌توان حدس زد که تصویربرداری از صحنه‌های متعدد این فیلم را یک شرکت بزرگ سینمایی مدیریت کرده است.

به نظر می‌رسد کم‌دقتی داعشی‌ها هنگام تدوین نسخه نهایی فیلم کشتار وحشیانه مسیحیان مصری، موجب شده که صدای "کارگردان" این فیلم در دقیقه 3:28 و زمانی که فرمان آغاز اعدام قربانیان را به زبان انگلیسی صادر می‌کند، به وضوح شنیده شود.

کارشناسان با توجه به این فیلم اعلام کرده‌اند، انگلیسی صحبت کردن کارگردان با جلادان داعش، نشان می‌دهد که آنان اهل لیبی نیستند، درشتی اندام جلادان داعش و عدم آشنایی آنها با زبان عربی هم دلیل دیگری است که نشان می‌دهد آنان مزدوران خارجی (غیر لیبیایی) هستند.

اما عده‌ای نیز بر این باورند که داعشی‌ها این قبیل "اشتباهات" را عمدا در فیلم‌ها و تبلیغات خود مرتکب می‌شوند تا پیام‌هایی را به طور غیرمستقیم به مخاطبان پرشمار این فیلم‌ها در سراسر جهان برسانند.

فیلم سر بریدن 21 گروگان مسیحی مصری که اخیرا از سوی داعش منتشر شد، با چند دوربین و با استفاده از روش‌های مدرن مونتاژ، تدوین و تصویربرداری تهیه شده بود.
 

جلادان داعش مزدوران خارجی که دست به دامن زنان شدند/ دختر نازپروردۀ اسکاتلندی رئیس اردوگاه‌‌های داعش

**داعش دست به دامن زنان

در این ویدیو اولین جلادی که فرد مورد نظر را به سمت ساحل می‌آورد تا سرش را از تنش جدا کند، با وجود قدرت بدنی کمتر، که مجبور بود با 2 دست فرد را بکشاند و اندام لاغر‌تر و ظریف‌تر از دیگر جلادان داعشی نشان می‌دهد که، این جلاد شخصیت مونث دارد.

این گروه تروریستی حتما از نظر نیروی انسانی به عجز آمده که دست به دامن زنان شده است، با حضور نیروهای ضد داعش در کشورهای عراق، سوریه و ... می‌توان در آینده نزدیک انتظار داشت که این گروه تروریستی به زودی روزهای زوال خود را در پیش داشته باشد البته این گروه از همان ابتدا هم توان چندانی برای مبارزه نداشت وفقط اقدامات وحشیانه‌ای انجام می‌داد تا خود را در اذهان عمومی با وحشت و ترس پیوند دهد.

 اولین گروه مسلح زنان وابسته به گروه تروریستی داعش در شهر رقه مرکز استان رقه سوریه اعلام موجودیت کرد.

 

جلادان داعش مزدوران خارجی که دست به دامن زنان شدند/ دختر نازپروردۀ اسکاتلندی رئیس اردوگاه‌‌های داعش

اهالی رقه این گروه را با نام "گروهان خَنساء" می‌شناسند، مجموعه‌ا‌ی از زنان مسلح با نقاب‌های مشکی و لباس‌های بسیار بلند هستند که در کوچه و خیابان‌های شهر رقه دیده می‌شوند و به بازرسی از زنان و عابران مشغولند.

یکی از ماموریت‌های اساسی این زنان این است که هر زنی نقاب بر چهره نداشته باشد، بازداشت کنند.

یک منبع خبری بیشترین اعضای گروه مسلح زنان داعش را از اهالی چچن خواند و گفت:‌ ‌در میان زنان و دختران اتباع تونس و یمن نیز دیده می‌شوند اما ویژگی مشترک همه این زنان این است که به زبان عربی مسلط هستند.

 **ام لیث یا اقصی محمود!

روزنامه "لاستامپا” ایتالیا در گزارشی به روند گرایش دختران اروپایی به داعش پرداخت و نوشت: "اقصی محمود” دختر نازپروردۀ اسکاتلندی، پس از حضور در جمع داعشی‌ها ریاست اردوگاه‌های داعش را که ده‌ها دختر ایزدی در آنها نگهداری می‌شوند، بر عهده گرفته است.

به نوشته این روزنامه، "اقصی محمود” پاکستانی‌ تبار در گلاسکو اسکاتلند در خانواده‌ای مرفه بزرگ شد و در بهترین مدارس درس خواند اما در نهایت به رئیس یک گردان زنانه داعش (خنسا) در رقه سوریه تبدیل شد، او در سال ۲۰۱۳ برای جهاد نکاح منزل خود را در اسکاتلند ترک کرد و به سوریه رفت.

جلادان داعش مزدوران خارجی که دست به دامن زنان شدند/ دختر نازپروردۀ اسکاتلندی رئیس اردوگاه‌‌های داعش

این روزنامه می‌نویسد: اقصی دختر بازیکن مشهور اسبق کریکت در فرار سه دختر انگلیسی (شمیمه بیگوم ۱۵ ساله، کدیزا سلطانه ۱۶ ساله و آمیرا عباسه ۱۵ ساله) از منزل (در همین هفته) و تلاش آنها برای پیوستن به داعش در سوریه نقش مستقیم داشته و با یکی از این دختران در ارتباط بوده است.

اقصی دختر ۲۰ ساله اسکاتلندی که علاقه بسیاری به عالم خیال و فیلم‌های "هری پاتر” داشت، این خیالات را در عالم واقعیت، در داعش و البغدادی یافت.

جلادان داعش مزدوران خارجی که دست به دامن زنان شدند/ دختر نازپروردۀ اسکاتلندی رئیس اردوگاه‌‌های داعش

وی که نام "ام لیث” را برای خود انتخاب کرده است هم اکنون در گردان زنانه "خنساء” داعش مسئولیت اداره "زنان جهاد نکاحی” را رسما بر عهده دارد. این اداره بیشتر بر امور زنان ایزدی دزدیده شده از عراق برای در اختیار قرار دادن آنها به اعضای داعش و یا فروش آنها نظارت می‌کند.

علاوه بر این اقصی نقش دیگری ایفا می‌کند که کمتر از نقش اولش نیست و به همین دلیل در لیست اول افراد تحت تعقیب اطلاعات انگلیس قرار گرفته است. وی با فعالیت گسترده در شبکه‌های اجتماعی سعی می‌کند دختران هر چه بیشتری را به سمت گروهک داعش جذب کند.

برای مقابله با این اقدامات شیطانی باید سازوکاری اندیشید تا از جذب دختران نوجوان و جوان جلوگیری کرد، زیرا دختران آشنایی با این گروه ندارند و براساس هیچ منطقی به این گروه می‎‌پیوندند.

اقدامات گروهک داعش به هیچ انسان عادی نسبت داده نمی‌شود زیرا باید از نظر روحی و روانی دچار مشکل باشند تا بتوانند انسانی را سر ببرند و قسمتی از بدن آن را بخورند.

از این رو باید تبلیغات علیه داعش در عرصه جهانی افزایش پیدا کند تا همه بدانند با چه گروه خونخواری طرف هستند و بدانند در صورت گسترش این گروه، تمامی کشورهای و مردمان آنها اعم از شیعه، سنی، مسیحی و... به خطر می‌افتند.

**مقررات عجیب برای زنان از سوی داعش

گروه تروریستی داعش ابایی از وضع قوانین مضحک و عجیب و غریب ندارد و هر روز قوانین جدیدی از طرف آنها شنیده می‌شود، زنان داعش علی رغم اینکه فقط باید با نقاب باید در خیابان‌ها دیده شوند بلکه حق رانندگی را ندارند.

جلادان داعش مزدوران خارجی که دست به دامن زنان شدند/ دختر نازپروردۀ اسکاتلندی رئیس اردوگاه‌‌های داعش

در فتوایی مفتی‌های داعش به زنان اجازه رانندگی دادند اما مشروط بر اینکه خودروی مورد نظر بمب گذاری شده باشد.

**اقدام وحشیانه داعش نسبت به زنان عراقی

تجاوز تروریست‌های داعش به زنان در عراق، زنان مناطق در معرض خطر این کشور را به آماده شدن برای خودکشی وادار کرده است.

جلادان داعش مزدوران خارجی که دست به دامن زنان شدند/ دختر نازپروردۀ اسکاتلندی رئیس اردوگاه‌‌های داعش

چندی پیش از برخی از منابع خبری مطلع شدیم که در بغداد و شهرهای شمال و شمال شرق عراق، بسیاری از زنان این مناطق مقادیری سم کشنده با خود حمل می‌کنند تا درصورتی که تروریست‌های داعش به آنها حمله کنند اقدام به خودکشی نمایند. عده‌ای از زنان نیز به شوهران خود گفته‌اند درصورتی که تروریست‌های داعش سر برسند اجازه دارند زنان خود را بکشند تا به دست داعشی‌ها نیافتند.

 

گروه داعش در شهر موصل با انتشار بیانیه‌ای از اهالی این شهر خواسته است تا زنان را برای جهاد نکاح در اختیار آنها قرار دهند و اگر از این فرمان سرپیچی کنند با آنها طبق مقررات داعش برخورد خواهد شد.

از موصل خبر می‌رسد عده‌ای از زنان که مورد تجاوز داعشی‌ها قرار گرفته بودند اقدام به خودکشی کرده‌اند.


 

گروه تروریستی "داعش" همزمان با مبارزه با ارتش عراق در استان بیجی منزل به منزل می‌رفت و درباره تعداد زنان مجرد و متاهل سوال می‌پرسید.  
 

 

طبق اطلاعات یکی از منابع خبری، یکی از ساکنان گفت: من به شبه‌نظامیان داعش گفتم که ما تنها دو زن در خانه داریم که هردوی آن‌ها ازدواج کرده‌اند. آن‌ها در پاسخ به من گفتند که بسیاری از نیروهایشان مجرد هستند و به دنبال همسر می‌گردند. آن‌ها تاکید کردند که باید وارد خانه شده و به شناسنامه‌های این زنان که در آن مجرد یا متاهل بودنشان قید شده، نگاهی بیندازند. 

 

به طور مثال آن‌ها در شهر موصل یک زن را به همراه شوهرش شلاق زدند چرا که آن زن به جای استفاده ار برقع تنها یک روسری به سر داشت.

 

 

منبع: ایسنا