کد مطلب: 14637 تعداد بازدید: ۴۷۲

نشست «سیاست های منطقه ای» در مدرسه علمیه الغدیر خواهران برگزار شد.

دوشنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۴
حجت الاسلام طائب، بازرسی های غیر متعارف آمریکایی ها را به این معنا دانست که در هر زمان ممکن و هر نطقه ای از ایران را که خواستند می توانند بازرسی کنند.
 
در روز چهارشنبه  16/2/94 و در راستای بررسی سیاست های داخلی  و خارجی منطقه و به خصوص کشور ایران؛ مدرسه علمیه اغدیر تهران (خواهران) اقدام به برگزاری نشستی با عنوان «سیاست های منطقه ای» نمود.
حجت الاسلام طائب در این نشست با اشاره به مباحث مطرح شده در جلسات قبل؛ در ادامه افزود:«بالاترین ظلم آن است که انسان ابزار و امکانات را به گونه ای قرار دهد تا دیگر مردمان امکان رسیدن به هدفشان که همان تعالی در دین، دیندار شدن و دیندار ماندن است، برایشان فراهم نشود و این یعنی بی عدالتی.»
وی پس از آن یادآور شد که استعاد در دوران امام عصر (عج الله تعالی فرجه الشریف) به این کمال خواهد رسید و درک مردم از شرایط زمان بالا خواهد رفت.
حجت الاسلام طائب به مسایل عربستان و یمن نیز اشاره کرده و گفت:«عربستان نقطه ثباتی بود که هر کجای دنیا بحرانی می شد، آنجا نباید چنین وضعیتی پیدا می کرد. الان عراق یا کویت خودش یه منطقه بحرانی است و نمی تواند وارد یک بحران جدید شود و این در حالی است که مثلا در زمان صدام، عراق منطقه امنی بود که کشورهای دیگر را مدیریت بحران می کرد. اکنون عراق، بحرین، کویت، قطر و غیره.. همه بحران زده اند و نمیتوانند بحران را در منطقه برطرف کنند.»
وی افزود:« در چنین شرایطی برای رفع بحران عربستان لازم است تا از کشورهای غربی کمک بگیرند و مرکز و راس کشورها غربی همان آمریکا است.»
آقای طائب با بیان اینکه شجاعت خلبان ایرانی در رساندن کمک به مردم یمن با آن شرایط دشوار قابل ستایش است؛ در ادامه شرایط یمن را تشریح کرده و گفت:« در یمن 36 درصد شیعه و 40 درصد شافعی و سایر مذاهب اهستند که با وجود شرایط سخت تحریم، همه با هم متحد شده و یکپارچه آماده رای حمله به عربستان هستند. تنها چیزی که برای این کار نیاز دارند کمک و پشتیبانی است و ما اگر بخواهیم امام زمانی باشیم باید ندای مظلوم را به هر طریق ممکن پاسخگو باشیم. »
وی پس از آن به طرح مسایل هسته ای ایران پرداخته و افزود:« آمریکا و متحدانش با این استدلال که ایران قصد دارد بمب هسته ساخته و با آن تمام جهان را نابود کند و در نهایت امام زمانش را بیاورد؛ ما را تبدیل به یک تهدید بین المللی کرد و الان هنوز قطعنامه بین الملل نداریم، عربستان حمله به یمن را شروع کرده است.»
حجت الاسلام طائب گفت:« اینکه ما تحریم ها را با تمام سختی اش می پذیریم و حاضر نیستیم یک قدم از مواضع خودمان عقب بیاییم به خاطر این است که شرایط کشورهای وابسته منطقه را نداشته باشیم. الان کشورهایی در منطقه هستند که مخالف حمله عربستان به یمن اند ولی هیچ اقدام نظامی نمیکنند چرا؟ چون تسلیحات نظامی آن ها از کشورهای دیگر است و همان کشورها هم باید اجازه بدهند که در کجا و چه زمانی از این تسلیحات استفاده شود.»
وی یکی از دلایل عدم حمله کشورهایی چون عربستان به ما را این دانست که آن ها میدانند ما موشکهایی داریم که برای زدنش نیازی به اجازه هیچ دولت و کشوری در منطقه نداریم.
آقای طائب خاطر نشان کرد که رنامه رفع مشکل اقتصادی در دولت تدبیر و امید این بود که میگفت ما با مذاکره تحریم ها را بر می داریم و ثروت ها به داخل کشور سرازیر می شود اما این غرق شدن در ثروت ممکن است باعث شود تا مردم فراموش کنند که این آمریا است که در سوریه، غزه، یمن، بحرین و تمام این مناطق اقدام به جنگ افروزی و کودک کشی کرده است.
وی گفت:« بمب اتم 90 درصد غنی سازی میخواهد درحالیکه بر طبق توافقات انجام شده ما تنها یک نیروگاه فعال در بوشهر داریم که آن هم 5/3 درصد بیشتر غنی سازی انجام نمیدهد که ما آن را هم به آژانس تحویل میدهیم و در مقابل آنها فق 6 ماه به طور آزمایشی تحریم ها را بر میدارند!»
آقای طائب با تاکید به دو شرط مهم مقام معظم رهبری  در مذاکرات یعنی عدم بازدید از تسلیحات نظامی ما و برداشتن یکپارچه تحریم ها؛ در ادامه افزود:« آنچه باعث ترس اسرائیل از ایران شده موشک های دوربردی است که میتواند در کمتر از 10 دقیقه تلاویو رابا خاک یکسان نماید و نه بمب هسته ای، زیرا میداند ما برای این کار نیازی به آن نداریم و این شد که مذاکرات از ژنو تا لوزان همچنان ادامه دارد و هیچگاه نمی بینیم که بر سر مسایل مهم جزئی توافق شود و فقط کلیات بررسی می شود.»
وی بازرسی های غیر متعارف آمریکایی ها را به این معنا دانست که در هر زمان ممکن و هر نطقه ای از ایران را که خواستند می توانند بازرسی کنند.
آقای طائب گفت:«جدید ترین بهانه آمریکایی ها برای ادامه مذاکرات و در حقیقت در جهت تجاوز به خاک ایران اسلامی این بود که خواستند تا از تسلیحات نظامی ما در پارچین بازدید کنند و به طور قطع هیچ کشوری اجازه چنین کاری را به دشمن خود نخواهد داد آن هم در حالی که هیچ توافق قطعی برای برداشتن یکباره تمام تحریم ها صورت  نگرفته است.»
وی با اشاره به این که اگر ثروت ایران به کشور بازگردد دیگر آمریکا و اسرائیلی نخواهد بود در ادامه افزود:« با این وضعیت تدبیر آمریکا این است که تا می تواند مذاکرات را طولانی کند و همیشه جزئیاتی برای نشست بعدی باقی می ماند.»
حجت الاسلام طائب در خاتمه گفت:« وای به حال شیعه ای که بخواهد سودی از دشمن به او برسد و او نیز در مقابل سود و منفعتی به کسی برساند که ظلم و ستم او به جهانیان عیان است، تا یک روز بیشتر بر اضطرار امام عصر خودش اضافه کند.»