کد مطلب: 14640 تعداد بازدید: ۴۱۶

محکومیت حکم اعدام شیخ باقر النمر

دوشنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۴
باسمه تعالی
 
عربستان که امروزه بیش از گذشته گرفتار بحران های داخلی و خارجی شده است باردیگر قصد دارد تا ننگ دیگری را در کارنامه سیاه اعمال خود، رقم بزند.
شیخ نمر آل نمر در بیستم تیر ۱۳۹۲ در اثر حملهٔ مسلحانهٔ نیروهای امنیتی دستگیر و به مکان نامعلومی انتقال داده شد. در نوامبر ۲۰۱۴، حکم اعدام نمر از جانب دادگاه ویژه جزایی عربستان سعودی اعلام شد. اکنون و پس از مرگ پادشاه سابق؛ محکومیت و اعدام شیخ باقر النمر، روحانی گرانقدر و مدرس علوم مذهبی و دینی در حوزه‌های علمیه؛ توسط دولت عربستان بار دیگر به طور علنی اعلام شده است.
این در حالی است که این روحانی شیعه هرگز دست به سلاح نبرده و همیشه و در همه حال و بر مبنای آزادی بیان، فقط و فقط به بیان دیدگاه‌های خویش در حدود آزادی‌های حداقلی سیاسی پرداخته که جزو حقوق مسلم شهروندی انسان‌هاست.
آری..؛ تبعیض نژاد پرچمی است که سرمداران استکبار جهانی؛ سالیان سال آن را در پشت شعار دفاع از حقوق بشر و آزادی بیان سیاسی، بر دست گرفته اند و در این نفکر پست و ننگینشان، خون های بسیاری در سراسر جهان  ریخته اند.
کشورهایی مانند عربستان نیز به راحتی آلت دست این دولت های زورگو و استبدادگر قرار گرفته و با اعمال نابخردانه خود، روز به روز بیشتر در گرداب بحران فرو رفته و نفرت عمومی را برای خود می خرند.
ما طلاب مدرسه علمیه الغدیر خواهران (تهران) با محکومیت اعدام شیخ باقر النمر همچنین انزجار خود را از این اعمال ننگین عربستان اعلام میداریم و خواستار آنیم تا تمامی مسلمانان جهان در سایه اتحاد خود دست متجاوزان استبدادگر را از حریم مقدس کشورهای اسلامی و جان و مال مردم بیگناه کوتاه نمایند.
 
و سیلعلم الذین ظلموا ای منقلب ینقلبون
پایان