کد مطلب: 15021 تعداد بازدید: ۴۷۶

همایش اساتید حوزه علمیه قم در حمایت از مردم یمن برگزار شد

یکشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۴
همایش اساتید سطوح عالی و خارج حوزه علمیه قم در حمایت از مردم یمن امروز 94/3/17 در شهر مقدس قم برگزار گردید.

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ همایش اساتید سطوح عالی و خارج حوزه علمیه قم در حمایت از مردم یمن امروز با سخنرانی آیت‌الله محمدعلی تسخیری، آیت‌الله علیرضا اعرافی امام جمعه قم و رئیس جامعه المصطفی العالمیه، سردار حسین سلامی جانشین فرمانده سپاه و یکی از نمایندگان انصارالله یمن در مدرسه عالی درالشفاء برگزار شد.

سید شرف‌الدین نماینده انصارالله یمن در این همایش با تمجید از حمایت مقام معظم رهبری و مردم ایران از مردم یمن اظهار کرد: امام خمینی مردی بود که امید مستضعفان عالم را زنده کرد و جهاد مردم یمن از برکات ایشان بود، بنابراین نیروهای انصارالله خود را فرزندان امام خمینی می‌دانند.

وی ادامه داد: حوثی‌ها و مردم یمن در مقابل توطئه‌های رژیم صهیونیستی، آمریکا و آل سعود ایستاده و می‌توانند در عمق سعودی نفوذ کنند و آنها را شکست دهند.

این نماینده انصارالله یمن حمایت مقام معظم رهبری و مردم ایران از مردم یمن را نشان دهنده شرافت مردم ایران و رهبرشان دانست.

آیت‌الله تسخیری که دبیری این اجلاسیه را بر عهده داشت، به حملات آل سعود و هم‌پیمانان آنها به یمن اشاره کرد که نتیجه آن جز غرق شدن آل سعود در باتلاق یمن نبوده است.

به گفته این استاد حوزه، آل سعود برای از بین بردن حوزه‌های علمیه یمن و تضعیف معارف زیدی‌ها طرح‌های زیادی را اجرا کرده ولی مردم یمن از این توطئه‌ها آگاه شدند.

سردار حسین سلامی جانشین فرمانده سپاه سخنران دیگر این همایش بود که مردم یمن را از مظلوم‌تر از مردم فلسطین دانست و حمله آل سعود به یمن را احمقانه‌ترین جنگ تاریخ توصیف کرد.

حجت الاسلام والمسلمین علیرضا اعرافی امام جمعه قم نیز در این همایش ضمن محکوم کردن جنایات آل سعود در یمن اظهار کرد: پیام حوزه علمیه قم این است که ما در کنار مردم مظلوم یمن هستیم و این اجلاسیه نیز به این پیام تاکید دارد.

پخش پیام تصویری سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان یکی دیگر از برنامه‌های این اجلاسیه بود که وی ضمن تقدیر از برگزاری این اجلاسیه، خواستار آگاهی علمای جهان اسلام از ظلم‌هایی که آل سعود متوجه مردم مظلوم یمن می‌کند شد.