کد مطلب: 15160 تعداد بازدید: ۶۶۵

باز هم اهانت یک روزنامه حامی دولت به شهدا..!!

شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۴
کاريکاتور مشکوک يک کاريکاتوريست بدسابقه درباره شهداي غواص در روزنامه آرمان
به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري تسنيم، همزمان با حضور بي‌نظير مردم در مراسم تشييع پيکر 270 شهيد دوران دفاع مقدس، روزنامه اصلاح‌طلب آرمان روز چهارشنبه 27 خرداد، کاريکاتوري از اين شهدا منتشر کرده که با واکنش‌ جمعي از نمايندگان مجلس، فعالان سياسي، خانواده‌هاي شهدا و فعالان هنري مواجه شده است.
در اين کاريکاتور که بلافاصله بعد از چاپ روزنامه در شبکه‌هاي اجتماعي پخش شد و مورد اعتراض قرار گرفت، شهداي غواص به تصوير کشيده شده به‌صورت برهنه رو به آسمان در حال پرواز هستند؛ دستان بسته اين شهداي غواص برهنه (با پوزش از مخاطبان) روي عورتشان قرار دارد و بال‌هاي آنها يادآور پر پرنده "کرکس" است!
يکي از جدي‌ترين اعتراض‌هاي کاربران شبکه‌هاي اجتماعي به اين کاريکاتور، اختصاص پر کرکس به‌عنوان بال پرواز براي اين غواصان است. برخي کاربران اين اقدام را کنايه به روايت‌هاي متواتر درباره آسماني بودن شهدا دانستند. همچنين برخي ديگر از کاربران از انتشار تصوير برهنه و توهين آميز از شهيد ابراز نگراني کردند.
 
روزنامه آرمان در شماره 2780 روز چهارشنبه 27 خردادماه 94، در ستون "کارتون" خود که همه روزه در صفحه آخر این روزنامه منتشر می شود، طرحی گستاخانه و توهین آمیز نسبت به شهدای بزرگوار و مظلوم غواص کشورمان را چاپ کرد.
براساس این گزارش، در این طرح، غواصان بزرگوار و شهید کشورمان با بدنی برهنه به تصویر کشیده شدند به نحوی که در همان نگاه نخست، نوعی قبح زدایی از ساحت شهدا و توهین به آنان به ذهن مخاطب منتقل می شود.
گفتنی است تجسمی کردن تصاویر و طرح ها، به هنر غربی معروف است که در آن، انواع ابتذال اخلاقی بدین شکل به تصویر کشیده می شود و الگوبرداری از آن در روزنامه ای که در جمهوری اسلامی ایران منتشر می شود، آن هم درباره عزیزترین دردانه های این کشور، جای تاسف و نگرانی دارد.