کد مطلب: 16127 تعداد بازدید: ۴۳۰

نشست «بررسی نقش برجام» در مدرسه علمیه الغدیر خواهران(تهران) برگزار شد.

یکشنبه ۵ مهر ۱۳۹۴
در روز چهارشنبه 1/7/94 و همزمان با آغاز هفته گرامیداشت هشت سال جنگ تحمیلی و دفاع مقدس، مدرسه علمیه الغدیر خواهران (تهران) نشستی با حضورسردار حمیدرضا مقدم فر معاون فرهنگی - اجتماعی سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی برگذار نمود.

 

 

 

در روز چهارشنبه 1/7/94 و همزمان با آغاز هفته گرامیداشت هشت سال جنگ تحمیلی و دفاع مقدس، مدرسه علمیه الغدیر خواهران (تهران) نشستی با حضورسردار حمیدرضا مقدم فر معاون فرهنگی - اجتماعی سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی برگذار نمود.

سردار مقدم فر، ایستادگی و مقاومت ایران در هشت سال جنگ تحمیلی را معجزه الهی خواند و در ادامه افزود: «دلیل آن که ما این ایام دفاع مقدس را گرامی می داریم آن است که ایران توانست به تنهایی در مقابل تمام دنیا بایستد و مقاومت کند و البته این چیزی به جز معجزه الهی نبود. بنابر این باید ارزش این معجزه را دانست و آن را گرامی داشت.»

 وی گفت: «انقلاب اسلامی یک سری آرمان هایی را مطرح کرد و مکتبی کاملا منطبق با آموزه های دینی پایه گذاری نمود که این مهمترین علت برای دشمنی مستکبران جهان با ایران شد. کمک های مالی و اطلاعاتی آمریکا، سلاح های شیمیایی آلمان و جنگنده های روسیه همگی پشت صدام و بر علیه ایران قرار گرفتند درحالی که هیچکدام نتوانستند ایران را از رسیدن به هدفش ساقط کنند.»

سردار مقدم فر هدف نسل بعد از انقلاب و جنگ را دشمن شناسی و آگاهی از شیوه جنگ های نوین دانست و ابراز داشت:« رهبر معظم انقلاب اسلامی بارها در سخنان خود به این نکته اشاره کردند که امروز یکی از مهمترین تهدیدات دشمن، «نفوذ» است. یعنی این که امروز همان دشمنی که سال ها قبل جنگ سرد را در مقابل ما به راه انداخت اکنون می خواهد نفوذ کند.»

معاون فرهنگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: « نفوذ یعنی دشمن میخواهد در سه بخش مهم مردم، مسئولین و منطقه رخنه کند و از جمله عرصه های این رخنه عرصه سیاسی، امنیتی، اقتصادی و فرهنگی است که دو عرصه سیاست و فرهنگ از مهمترین بخش های مورد توجه برای نفوذ هستند.»

 وی با بیان ماهیت این دو نوع مهم از نفوذ، گفت:« نفوذ سیاسی را در اوائل انقلاب خیلی دیده ایم و نمونه های آن بیشتر به صورت حذف مسئولین نظام با ترور بوده مانند شهید رجایی و باهنر. اما امروز دشمن می خواهد از طریق برجام نفوذ کند.»

مقدم فر با اشاره به سخن مقام معظم رهبری و تاکید بر عدم افراط و تفریط در مساله برجام؛ افزود:« مساله نفوذ چیزی است که از خود مفاد برجام بسیار مهمتر است. یک زمانی امام خمینی(ره) می فرمودند که هر چه فریاد است باید بر سر آمریکا و اسرائیل زد و این یعنی اگر روزی بخواهیم با آمریکا تعامل داشته باشیم یا باید ماهیت آمریکا تغییر کند و یا خودمان تغییر کرده باشیم!»

معاون فرهنگی – اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت:« دشمن در نفوذ سیاسی مردم و مسئولین را در تصمیم گیری ها دچار اشتباه محاسباتی می کند و در نتیجه به تصمیم سازی هایی مبدل خواهد شد که ممکن است به نفع دشمن تمام شود. اشتباه محاسباتی این است که فکر کنیم اگر در مساله هسته ای توانستیم به تفاهم نسبی برسیم به این معنا خواهد بود که تمام آنچه که باور داشتیم آمریکا شیطان بزرگ است، یک اشتباه بوده که به ما تلقین کرده اند!»

وی با اشاره به این که مشکل ما با آمریکا هستی شناسانه است در ادامه ابراز داشت:« آمریکا قصد دارد تا در عرصه فرهنگی نیز نفوذ کند و رخنه او در فرهنگ به این صورت خواهد بود که سبک زندگی مردم را به تدریج تغییر دهد. با پذیرفتن برجام این تفکر در میان مردم شکل می گیرد که اگر در این مساله توانستیم با آمریکا مذاکره کنیم و به توافق برسیم این برجام می شود پلی برای ورود دیگر نمادهای فرهنگی آمریکا و غرب به ایران و به این صورت سبک زندگی مردم تغییر خواهد کرد و فرهنگ غربی جایگین خواهد شد.»

حضورسردار حمیدرضا مقدم فر معاون فرهنگی - اجتماعی سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی در خاتمه سخنان خود توجه مردم و مسئولین را به مفاد برجام مهم دانست اما مهمتر از آن را دقت و تامل در مساله اصلی این برجام یعنی «نفوذ سیاسی و فرهنگی» دانست و خواستار عمل در این زمینه شد.