کد مطلب: 16212 تعداد بازدید: ۳۰۵

«جشن بزرگ عید غدیر» در مدرسه علمیه الغدیر خواهران (تهران) برگزار شد.

دوشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۴


«جشن بزرگ عید غدیر»  در روز چهار شنبه 8/7/94 در مدرسه علمیه الغدیر خواهران (تهران) و با حضور پر شور طلاب پایه های مختلف و فارغ التحیلان این مدرسه علمیه برگزار گردید.
در بخشی از این جشن؛ حجت الاسلام و المسلمین حسن علوی به بیان فضایل و مواهب این عید بزرگ پرداخته و در بیان دلایل اهمیت بزرگداشت این عید گفت:« یکی از نتایج عید داشتن این است که وقتی یک مساله ای بزرگ و عملی شد راه تحریف بر آن بسته می شود. زنده نگه داشتن و تقویت چنین مسایلی سبب آن می شود که حتی تحریفاتی را که از دوران های قبل بر آن مساله بوده نیز به مرور برطرف می شود.»
وی با اشاره به اینکه در غدیر یک عمل سیاسی و هدفمند داریم در ادامه افزود:« اهمیت بعدی این مساله از جهت تبلیغ در حوزه غدیر است. اکنون می بینیم که برخی از مداحی ها و به طور کلی مراسمات، به سمت بی غنایی، بی محتوایی و خالی بودن از موعظه می رود، به این دلیل که محوریت هدفمند تبلیغی مساله غدیر از آن شور عمومی خارج شده است.»
حجت الاسلام علوی بزرگترین و مهم ترین وظیفه شیعیان و خصوصا طلاب علوم دینی را مساله تبلیغ دانست و خاطر نشان شد که اگر این مساله تبلیغ به درستی انجام نگیرد در نهایت به عدم اتحاد و بروز تحریفات دینی می گردد که عواقب خطیری خواهد داشت.
وی گفت: «تا امتی  احساس اضطرار در این مساله نکند بی فایده است. این گونه مسایل باید تبلیغ شود. واجب امامت چیزی است که اگر در جامعه ای  اقامه نشود بقیه مسایل نیز به درستی عملی نخواهد شد.»
حجت الاسلام و المسلمین حسن علوی با اشاره به کثرت و تاکیدات روایات و بیانات  قرآن در واقعه غدیر آن را مساله مهمی دانست و در ادامه به بایدها و نبایدهای طلبگی در این باره پرداخته و افزود:« یکی از موفقیت های طلبگی اصل تبلیغ است و باید دانست که همه کس توفیق آن را پیدا نمی کند و شرط مهم آن ایمان است. باید دانست که بی تفاوتی در برابر مساله ولایت توفیق را از انسان خواهد گرفت.»
در ادامه این جشن بزرگ؛ از طلاب برتر در عرصه های تحصیلی و فرهنگی، تقدیر به عمل آمد و در خاتمه، طلاب مدرسه علمیه الغدیر خواهران (تهران) بر سفره کرم اهل بیت (ع) میهمان شدند.