کد مطلب: 16753 تعداد بازدید: ۲۷۵

«PRAY FOR» حکایت این روزهای جهان..!

چهارشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۴
بدون هیچ تردیدی حادثه تروریستی پاریس محکوم است؛ اما این فقط پاریس نیست که این روزها در خون است.

بشار اسد رییس جمهور سوریه با محکوم کردن حملات تروریستی پاریس گفت مردم فرانسه وحشتی را که سوری ها ۵ سال است تحمل می کنند، با چشم خود دیدند.
به گزارش پرس تی وی، اسد که ساعاتی پس از اعلام رسمی کشته شدگان حادثه تروریستی پاریس مصاحبه می کرد افزود چیزی که اکنون مردم فرانسه از آن رنج می برند، همان چیزی است که مردم سوریه پنج سال است با آن دست به گریبان هستند و آن وحشت افکنی وحشیانه است. اشاره اسد به حملات روز ۱۳ نوامبر به شش نقطه از پاریس پایتخت فرانسه بود که مجموعا باعث کشته شدن ۱۲۸ نفر شد. داعش مسیولیت این حملات را برعهده گرفته است.
اسد همچنین با اشاره به سفر هیاتی پارلمانی از فرانسه به دمشق گفت من به نمایندگان این کشور گفتم که سیاست های اشتباهی که پاریس در قبال کشتار و خشونت در پیش گرفت، درحقیقت تروریسم را گسترش داد که در نهایت به اروپا نیز سرایت کرد.
رییس جمهور سوریه همچنین گفت ما نباید هیچگاه بمبگذاری و خشونت در نقاط مختلف جهان را از هم تفکیک کنیم؛ حملات پاریس مانند کشتار مردم در بیروت است و درست همان چیزی است که مردم سوریه ۵ سال است به آن دست به گریبان هستند.
اسد همچنین گفت من سه سال است که به رهبران اروپایی می گویم نتیجه سیاست های خود در سوریه را در کشورهای خود خواهند دید اما آنها هیچ توجهی به این هشدارها نکردند.

 

 

 

بدون هیچ تردیدی حادثه تروریستی پاریس محکوم است؛ اما این فقط پاریس نیست که این روزها در خون است. این روزها مردم سوریه، لبنان، پاکستان، افغانستان، شیعیان نیجریه و... نیز روزانه قربانی عملیات تروریستی می شوند؛ چرا کسی برای این مردم پیام همدردی نمی فرستد؟ چرا اعلام نمی کنند که دوشادوش مردم یمن و لبنان و ... خواهند ایستاد؟