کد مطلب: 17077 تعداد بازدید: ۲۷۸

برگزاری نشست تخصصی «بررسی شبهات مربوط به زنان و پاسخگویی به آن ها» در مدرسه علمیه الغدیر تهران

شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴
حجت الاسلام علوی: «در منطق صهیونیست ها واژه فمنیسم بی معناترین کلمه در جهان است!»


نشست تخصصی با عنوان «بررسی شبهات مربوط به زنان و پاسخگویی به آن ها» در روز چهارشنبه 25/9/94 در مدرسه علمیه الغدیر تهران(خواهران) برگزار گردید.
حجت الاسلام علوی استاد اخلاق حوزه علمیه کریمه اهل بیت (س) در این نشست با بیان این مساله که اگر مفاهیم علوم انسانی در قالب یک باور غلط و به صورت القائی در جامعه تزریق شود؛ سبب اصطکاک ذهنی قشر مخاطب خواهد شد؛ آن را یک اشتباه رایج در زمینه علوم انسانی دانسته و در ادامه افزود:« فمنیسم از دو واژه آزادی و تساوی بسیار برای رسیدن به مقاصد خود بهره می برد زیرا خوب میداند که در سایه این کلمه مشکلات بسیاری را می توان در جوامع ایجاد کرد.»
وی با اشاره به آنچه درکتاب پروتکل های صهیون آمده؛ افزود:« در منطق صهیونیست ها این واژه بی معناترین کلمه در جهان است و آن ها پس از رسیدن به مقصودشان، این واژه را از قاموس فرهنگ های جهان حذف خواهند کرد!»
وی افزود:« مساوی بودن یا نبودن آزادی با قانون؛ از جمله مباحث مطرح امروز دنیا است. نشانه پیشرفت یک جامعه، قوانین آن جامعه است و قوانین هر چقدر جلوتر می رود، جزئی تر و دقیق تر خواهد شد و این از مفهوم آزادی به تعبیر مد نظر غرب که آمیخته با نظریات اومانیستی و ماتریالیستی شده؛ بسیار دور است.»
حجت الاسلام علوی تعهد و مسئولیت را به معنای سلب آزادی دانسته و آزادی ممدوح در اسلام را تنها در آزادی از بردگی خلاصه کرد.
وی با اعتقاد بر این مطلب که؛ پس از پاسخگویی به شبهات، آنچه امروز در درجه اول اهمیت است رفع معظلات جامعه است در ادامه خاطر نشان شد:« باید بدانیم چرا امروز زنان تمایل به بچه دار شدن ندارند و یا به چه دلیل شعار آزادی و تساوی زن و مرد را سر می دهند؟! »
وی گفت:« باید زن و مرد بنشینند و به دور از تفکرات جنسیتی درباره مسایلشان فکر کنند. باید بفهمند همان طور که در تمامی ادیان آسمانی و بلکه تمام تمدن ها آمده؛ زن و مرد از جهت اخلاقیات و روحیات متفاوت آفریده شده اند و از این جهت است که برخی چیزها که برای یک زن کمال محسوب می شود برای مردان کمال نیست و بالعکس اما هر دو در مسیر رسیدن به کمال معنوی خود هیچ تفاوت و تبعیضی ندارند.»
حجت الاسلام علوی در خاتمه ابراز داشت:«غرب فمنیسم را با شعار احیای حقوق از دست رفته زنان مطرح کرد اما در حقیقت با روش تغییر سبک زندگی و هدف سرکوب کشورهای مستقل در حال پیشرفت اقدام به این کار کرد. در هر مساله ای باید قبل از بیدار کردن نفس معیارهای اسلامی را فهمید زیرا در غیر این صورت دچار انحراف خواهیم شد.»
لازم به ذکر است که این جلسه اولین قسمت از دو نشست با مو ضوع «بررسی شبهات مربوط به زنان و پاسخگویی به آن ها» می باشد و حجت الاسلام حسن علوی استاد حوزه علمیه کریمه اهل بیت (س) در جلسه دوم به تشریح بیشتر بحث خواهند پرداخت.

  جلسه دوم
زمان:      چهارشنبه  2/10/94    -   ساعت:   10 صبح
مکان:     سالن اجتماعات مدرسه علمیه الغدیر تهران (خواهران)

•    حضور برای عموم علاقه مندان آزاد می باشد.