کد مطلب: 17157 تعداد بازدید: ۲۸۳

نشست «دختران آفتاب» در مدرسه علمیه الغدیر تهران (خواهران) برگزار شد

شنبه ۵ دى ۱۳۹۴
نشست نقد و نظر درباره کتاب «دختران آفتاب» در مدرسه علمیه الغدیر تهران (خواهران) برگزار گردید.

 

در روز شنبه 94/10/5 نشست بررسی، نقد و نظر در رابطه با کتاب «دختران آفتاب» با حضور طلاب پایه های مختلف در سالن اجتماعات مدرسه علمیه الغدیر تهران (خواهران) برگزار گردید.
در این نشست، پس از اهداء جوائز به مقالات و نفرات برتر؛ دو نفر از برگزیدگان به بیان نقد و نظر خود در رابطه با این کتاب پرداختند.
در این نشست بیان شد که؛ کتاب «دختران آفتاب»؛ جواب گفت‌وگوهای تربیتی و نقدهای اجتماعی و شوخی جمع‌های خانوادگی و محفل‌های مختلط زنانه و مردانه درباره‌ی مسائل زنان است.
کتاب برای والدین رفع‌کننده‌ی برخی گره‌های ذهنی در روابط عاطفی‌شان با همسرشان است و همچنین کلیدهای خوبی از نیازهای تربیتی فرزندان را در اختیارشان قرار می‌دهد و برای فرزندان و به‌ویژه دختران، آگاهی و ترسیم فضای آینده و پیش‌رو را به دست می‌دهد.
نویسندگان این اثر نیز از جمله نقاط قوت این کتاب عنوان شد و سبک نوشتاری کتاب را مورد تایید و تمجید بیشتر قرار داد. در نقدی که به طراحی جلد ساده کتاب وارد گردید؛ خانم زائری از طلاب برگزیده، این بااصطلاح نقص را با توجه به محتوای ساده، روان و جذاب کتاب غیر قابل توجه دانسته و در مقابل، آن را زیباترین تصویرگری برای مفاهیم معصومانه و پرمحتوی کتاب عنوان نمود.