کد مطلب: 17969 تعداد بازدید: ۲۳۵

المپیاد علمی طلاب خواهر سراسرکشور

چهارشنبه ۲۵ فروردين ۱۳۹۵
مدیر آموزش عمومی و تحصیلات تکمیلی حوزه‌های علمیه خواهران کشور از برگزاری هفتمین دوره المپیاد علمی طلاب خواهر سطح دو و سومین دوره طلاب خواهر سطح سه خبر داد.

مدیر آموزش عمومی و تحصیلات تکمیلی حوزه‌های علمیه خواهران کشور از برگزاری هفتمین دوره المپیاد علمی طلاب خواهر سطح دو و سومین دوره طلاب خواهر سطح سه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ـ اطلاع‌رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، «فریده داودی» گفت: المپیاد علمی طلاب خواهر در سطح کشوری به صورت مشترک میان مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران و جامعه ‌الزهرا(س) قم، ساعت 10 صبح روز جمعه، بیست و هفتم فروردین ماه سال 95، در اردوگاه نرجس‌ خاتون(واقع در جمکران) برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: به برگزیدگان اول تا سوم هر پایه و رشته، جوایزی تعلق گرفته و در جشنواره برترین‌های حوزه‌های علمیه خواهران که در اواخر اردیبهشت برگزار می‌‌شود، از آن‌ها تجلیل بعمل می‌آید.

مدیر آموزش عمومی و تحصیلات تکمیلی حوزه‌های علمیه خواهران کشور، اظهار کرد: المپیاد علمی طلاب خواهر سطح دو در چهار پایه تحصیلی دوم تا پنجم و المپیاد علمی طلاب خواهر سطح سه نیز در دو رشته «تفسیر و علوم قرآنی» و «فقه و اصول» برگزار می‌شود.

وی ايجاد رقابت سازنده، شناخت طلاب ممتاز و استعدادهاي درخشان در مدارس علمیه خواهران کشور را از اهداف برگزاری این مسابقه برشمرد و یادآور شد: مرحله مدرسه‌ای این مسابقات با شرکت 8023 نفر در هجده آبان ماه سال 94 در مدارس علمیه خواهران سراسر کشور برگزار شد و از این تعداد 2114 نفر به مرحله استانی راه یافتند. مرحله استانی المپیاد علمی طلاب خواهر نیز سی‌ام بهمن ماه سال گذشته در مراکز استا‌ن‌ها برگزار شد که تعداد 240 نفر به مرحله کشوری راه یافتند.

داودی اضافه کرد: جامعه ‌الزهرا(س) قم نیز با برگزاری آزمون در میان طلاب خود، تعداد 72 نفر را برای شرکت در مرحله کشوری و رقابت با سایر طلاب خواهر معرفی نموده‌است که در مجموع 312  نفر از طلاب خواهر حوزه‌های علمیه خواهران سراسر کشور و جامعه الزهرا(س) در مرحله کشوری، با هم به رقابت می‌پردازند.