کد مطلب: 19604 تعداد بازدید: ۲۹۲

بزگداشت شهید مسعود عسگری در مدرسه علمیه الغدیر تهران برگزار شد.

سه شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۵

 

مدرسه علمیه الغدیر تهران (خواهران) در روز یکشنبه 95/8/23 اقدام به برگزاری مراسم بزرگداشت شهید مدافع حرم مسعود عسگری نمود. در این مراسم یاد بود که با حضور مادر شهید برگزار گردید خانم «نبی لو» مادر شهید مسعود عسگری گفت: «از کودکی دنیای او با هم‌سن و سال‌هایش فرق داشت. حتی لابه‌لای شیطنت‌های کودکانه‌اش یکجور هدف ِ منطقی پیدا می‌شد که هرکسی از آن سر درنمی‌آورد. خطرهای زیادی از سرش گذشت و سلامت ماند چون خدا او را برای خودش نگه داشته بود. در بچگی دوبار برق او را گرفت یک بار سیم کاملا لخت و بدون محافظی را برداشته بود و در این حالی بود که هنوز دو سالش تمام نمی‌شد. این سیم لخت را کاملا در پریز فرو برد اما فقط کف دستش کمی سوخت. یعنی این بچه از اول ذخیره خود خدا بود نیامده بود که الکی از دست برود. »

 

 

خانم نبی لو خوش خلقی، اراده و تلاش خستگی ناپذیر و به ویژه ولایت پذیری را از بارزتری ویژگیهای شهید برشمرد و گفت: «همین که مسعود به ندای «هل من ناصر ینصرنی» لبیک گفت من آرامش گرفته‌ام. می‌گویم الحمدلله اگر زمان امام حسین(ع) مسعود نبود حالا جوانی‌اش را فدای این راه کرد و رفت. »

 

  

 

شهید مسعود عسکری متولد شهریور 1369 بود. او ابتدا در رشته الکترونیک و سپس حقوق را برای تحصیل انتخاب کرده بود اما هیچکدام نتوانست پاسخگوی شوق او به پرواز باشد. به همین دلیل پرواز را جایگزین تحصیلات کرد. شهید عسکری 21 آبان ماه سال جاری طی عملیات مستشاری در حلب سوریه به شهادت رسید. پیکرش 22 آبان ماه به کشور بازگشت و طی مراسم باشکوهی در 24 ابان ماه تشییع شده و در قطعه 26 گلزار شهدای بهشت زهرا(س) به خاک سپرده شد.