کد مطلب: 20513 تعداد بازدید: ۱۸۹

عمل به وظیفه یعنی؛ جهاد در راه سازندگی این انقلاب

یکشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۵
برای داشتن یک سبک زندگی سالم و اسلامی باید به وظیه انسانی و اسلامی خود عمل کنیم.

خانم سجادی از زندانیان انقلابی سال 57 در روز چهارشنبه 95/11/13 میهمان مدرسه علمیه الغدیر تهران بود. وی در نشست خود با طلاب این مدرسه علمیه با تاکید بر لزوم مراقب و دقت همه جانبه؛ خطرات هجمه های بیشمار دشمن را خاطر نشان کرد و گفت: «ما مسئول همه زحماتی هستیم که برای این انقلاب کشیده شده و باید با استمداد از ثمرات انقلاب سعی کنیم تا سالم و صحیح اسلامی داشته باشیم.»

 

وی بیشتر زمان خود را پاسخگوی سوالات طلاب بوده و پس از بیان انواع شکنجه های ساواک در زمان اسارت خود؛ در ادامه افزود: «این صحیح است که در اسلام، زن از جهاد و مبارزات اجتماعی نهی شده و اولویت اول یک زن حفظ مقام مادری و موقعیت خانواده است؛ اما اگر وارد این مساله یعنی مبارزه هم شد؛ یک مزیت ویژه ای برای او است.»

 

وی شروع فعالیت های خود را از سال 41 و همزمان با آغاز مبارزات حضرت امام دانست و خاطر نشان شد که این مبارزات با روشنگریهایی که امام خمینی (ره) داشتند عرصه را بر دشمن تنگ کرد تا جایی که فضایی سخت، دشوار و خفقان آوری توسط رژیم بر کشور حاکم شد و در نتیجه نیروهای انقلاب را  به سمت مبارزات تهدیدآمیز تر و تشکیلاتی تر سوق داد.

 

این انقلابی سال 57 گفت: «موضوع اصلی این بود که رژیم پهلوی، یک رژیم قانونی و مشروع از جانب مردم نبود و بواسطه استعمارگران بر سر کار آمد و در جهت کسب مطامع آنها حرکت می کرد.»

 

 

  

 

وی وضعیت بد بازداشتگاه ها، انواع شکنجه های وحشیانه، مست بودن شکنجه گران و انواع رفتارهای نامتعارف با زندانیان را از شرایط دشوار اسارت در زندان ساواک بیان کرد و با اشاره به اینکه اکثر این شکنجه گران در آمریکا و اسرائیل آموزش دیده بودند در ادامه افزود: « این حقوق بشر آمریکایی که از آن حرف میزنند؛ صرفا برای اتباع خودشان است و اینها دیگر افراد دنیا را آدم حساب نمی کنند. نمونه بارز آن را در قانون کاپیتولاسیون دیدیم که امام تمام قد، در مقابل آن ایستاد و نپذیرفت.»

 

وی گفت: «ما باید بدانیم با چه حکومتی رو به رو بودیم. اگر همه مردم ایران حرکت نکرده بودند، هیچ تغییری رخ نمی داد. هر کس در هر زمانی باید وظیفه خودش را بشناسد و به آن عمل کند. خدا و اسلام به مردم اجازه نداده که سلطه کفار و استکبار را بر خود بپذیرند.»

 

خانم سجادی از زندانیان ساواک در سال 57 در خاتمه سخنان خود با اشاره به ثمرات انقلاب اسلامی گفت: «از ثمرات انقلاب اسلامی ما، حق انتخاب و استقلال بود که ما وظیفه داریم همیشه در صحنه حضور داشته باشیم،  بصیرت و آگاهیمان را بالا ببریم، با مشکلات پیش رو مقابله کنیم و نهایت تلاش خود را در راه بهینه سازی این انقلاب اسلامی بکار ببریم.»