کد مطلب: 20966 تعداد بازدید: ۴۲۳

«بصیرت انقلابی در شرایط بحران» - حجت الاسلام و المسلمین طائب

دوشنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۶
اشاره ای به مساله جنگ در سوریه، یمن و اهداف حقیقی آمریکا در برجام همچنین وضعیت جدید آمریکا و انتخابات ایران

نشست «بصیرت انقلابی در شرایط بحران» روز شنبه 96/1/26 در مدرسه علمیه الغدیر تهران (خواهران) با حضور حجت الاسلام و المسلمین طائب، رئیس شورای قرارگاه راهبردی عمار برگزار گردید.

حجت الاسلام طائب با اشاره به این که ملت ایران یک ملت خیلی خوبی است در ادامه گفت: «در طول تاریخ هیچیک از انبیاء و اولیاء چنین امتی نداشته اند که اینطور پای ولی امرشان بایستند 38 سال است که دشمن بر سر این مردم آتش دشمنی اش را می بارد اما این ملت زیر سنگین ترین بارها مقاومت کرده اند و با همین روحیه نیز ان شاالله گام آخر تا برپایی مقدمات ظهور را هم برخواهند داشت.»

وی در رابطه با مساله برجام گفت: «باید اهداف حقیقی آمریکا در این مساله روشن شود. وقتی گفته می شود این مذاکرات برد-برد است یعنی هریک از دو طرف مذاکره اهدافی داشته است که به آن ها رسیده است.»

حجت الاسلام به اهداف دو طرف مذاکره در مساله برجام اشاره کرده و افزود: «هدف هیئت مذاکره کننده ایرانی حل مشکلات اقتصادی بوسیله برجام بود و این امر بواسطه تحریم 200 میلیارد دلاری ایران در بانک های اروپایی محقق می شد. اما اهدافی که آمریکایی ها به دنبال آن بودند  شامل پُر کردن قلب رآکتور اراک، تعطیل شدن تاسیسات هسته ای فردو و جمع کردن حداقل 13 هزار سانتریفیوژ، معادل 80 میلیون تومان بود.»

وی گفت: «با وجود عمل به تمامی تعهدات از سوی ایران اما باز هم شاهد این بودیم که آمریکا تحریم های ایران را برنداشت زیرا مشکل اصلی آن ها دو چیز بود؛ یکی مساله حقوق بشر و دیگری تروریست. مقصود آن ها از تروریست دانستن ایران؛ مبارزه ما با رژیم صهیونیستی است و مساله حقوق بشر برای آن ها و ولایت فقیه و شورای نگهبان خلاصه می شود.»

حجت الاسلام طائب با تبیین مساله تروریست خواندن ایران توسط آمریکاییها گفت: «به عقیده آنها ایران تروریست است زیرا با صهیونیست ها مبارزه می کند. آن ها  گفتند برای برداشتن تحریمها ایران باید از جنگ در سوریه و عراق بیرون بیاید، همچنین تمام موشک های با برد بیش از 300 کیلومتر خود را امحاء و از کمک نظامی به حماس خودداری کند. یقین بدانید اگر چنین می کردیم قطعا ما را با بمب های هسته ای خود می زند و امروز دیگر ایران وجود نداشت.»

وی افزود: «مساله جنگ در سوره و یمن هم با اهداف انقلاب در ارتباط است. پیروزی حقیقی ما زمانی است که این انقلاب بشود زمینه ساز حکومت جهانی امام زمان عجل الله فرجه الشریف بنابراین باید امنیت را در شرایط کنونی جهان برقرار کنیم تا مساله ظهور حل شود. ما در سوره به اسرائیل رسیده ایم، برای همین آمریکاییها روی این مساله جنگ در سوره حساس شده اند.»

حجت الاسلام طائب در رابطه با  وضعیت جدید آمریکا ابراز داشت: «در زمان ریاست جمهوری بوش خسارات زیادی بواسطه جنگهای متعدد آمریکا در منطقه متحمل دولت و مرد این کشور شد؛ اما برنامه ترامپ برای حل مشکلات اقتصادی آمریکا باعث شد تا او رای بیاورد. او برای رفع مشکل بیکاری تمامی کارگرهای خارجی را اخراج کرده و بدین واسطه 11 میلیون شغل را آزاد و در اختیار مردم جویای کار آمریکا قرار داد. همچنین با جلوگیری از جنگ در عراق، افغانستان و خلیج فارس قصد داشت تا جلوی هزینه های اضافی و بالا رفتن بدهکاری های آمریکا را بگیرد.»

وی با اشاره به شکت آمریکا در این برنامه اقتصادی گفت: «ترامپ در این طرح شکست خورد زیرا بسیاری از متخصصان آمریکا از کشورهای خارجی چون ایران هستند و اخراج آن ها ضربه خیلی سختی به بدنه علمی و اقتصادی آمریکا وارد خواهد کرد.»

حجت الاسلام و المسلمین طائب در خاتمه سخنان خود به مساله انتخابات در ایران اشاره کرده و گفت: «باید معیار ما در انتخاب فرد اصلح؛ ساده زیستی، اعتقاد او به هدف انقلاب، سابقه مدیریت کلان و البته سبک مدیریت جهادی باشد. مهمترین ویژگی فرد اصلح هم باید این باشد که مقام عظمی ولایت و بطور کلی مساله ولایت فقیه را از دل و جان قبول داشته باشد.»