کد مطلب: 21042 تعداد بازدید: ۴۲۶

تاثیر ویتامین ها بر سلامت جسم و روان

یکشنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۶

مدرسه علمیه الغدیر تهران (خواهران) روز یکشنبه 96/1/20 جلسه «طلاب و بهداشت» را با حضور خانم دکتر هدایتی متخصص عمومی برگزار نمود.

خانم دکتر هدایتی در این نشست گفت: «باید تندرستی را قبل از بیماری قدر دانست و در حفظ آن کوشا بود. برای اینکه سلامتی خود را خوب حفظ کنیم اول لازم است تا به ساعات خواب خود اهمیت دهیم. خواب کافی برای بدن بین 6 تا 8 ساعت است که تا 9 ساعت نیز می تواند ادامه داشته باشد.»

وی افزود: «بهداشت روان نیز بر سلامت بدن تاثیر گذار است. غم و غصه می تواند سیستم دفاعی بدن را مختل کند. برای اینکه بهداشت روان را از دست ندهیم باید حداقل روزانه 20 دقیقه ورزش کنیم و البته به آنچه می خوریم هم بیشتر توجه داشته باشیم.»

دکتر هدایتی درباره استفاده از انواع ویتامین ها گفت: «استفاده حداکثر 50 واحد در روز ویتامین   میتواند بر روی سلامت چشم ها اثر گذاشته و مانع از عوارضی چون شب کوری گردد. اما بیشتر از آن منجر به مسمومیت خواهد شد. اگر بخواهیم بصورت قرص مصرف کنیم همان هفته یک عدد کافی است.»

وی ابراز داشت: «گروه ویتامین های Bاز آن جهت که محلول در آب هستند و خیلی سریع دفع می شوند؛ به شدت مورد نیاز بدن هستند. این ویتامین وی تواند مانع از استرس و جلوگیری از دیابت نیز بشود.»

این متخصص عمومی گفت: «قرص ویتامین B  کمپلکس و B12 هم موجود است که می شود به مدت یک ماه و روزی یک عدد مصرف کرد. ویتامین B1 بر کارایی صحیح ذهن موثر است و احساس نشاط و شادابی را تقویت می کند.»

وی افزود: «سبوس کندم، برنج و جو در غذا می تواند به خوبی سیستم عصبی را کنترل کند و سلامت پوست و مو را نیز تامین نماید. برای همین منظور می توانید جوانه گندم را له و بر روی پوست صورت بگذارید.»

خانم دکتر هدایتی متخصص عمومی گفت: «ویتامین B6  برای رشد سلول های عصبی خوب است و بهتر است برای افراد پیر جهت جلوگیری از افسردگی هر ماه یک عدد مصرف گردد. حتی خانمها نیز قبل از شروع عادت ماهیانه خود بهتر است از این ویتامین بیشتر استفاده کنند. ویتامین B12  نیز سبب عملکرد صحیح مغز و ساخت آهن در سیستم خونسازی خواهد شد که حتی این ویتامین میتواند بر روی بهتر شدن اخلاق فرد نیز تاثیر گذار باشد.»

نوشته های مرتبط