کد مطلب: 22619 تعداد بازدید: ۴۱۹

افتتاحیه حوزه علمیه الغدیر تهران (خواهران) برگزار گردید.

شنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۶
حضور حجت الاسلام و المسلمین حمید محمدی در افتتاحیه مدرسه علمیه الغدیر تهران (خواهران)
مراسم افتتاحیه مدرسه علمیه الغدیر تهران (خواهران) در روز شنبه ۹۶/۶/۲۵ با حضور طلاب و اساتید در سالن اجتماعات این مدرسه علمیه برگزار گردید.
 
 
حجت الاسلام و المسلمین حمید محمدی در ابتدای این مراسم با بیان مسئولیت بزرگی که بر عهده طلاب است در ادامه افزود: «شما بحمدالله، راه را درست انتخاب کرده اید و همه امکانات از جمله امکانات تحصیلی را هم در اختیار دارید؛ اینها برای شما مسئولیت می آورد.»
 
وی گفت: «قرآن کریم که همان قرآن نازل است و قرآن ناطق یعنی کتاب وزین نهج البلاغه و قرآن صاعد یعنی کتاب شریف صحیفه سجادیه؛ سه راس مهم مثلث هدایت است که عالی ترین و راهگشا ترین وسیله برای رشد روحی و تعالی معنوی و عرفان است.»
 
استاد محمدی ابراز داشت: «فهم عمیق و توان تحلیل این سه کتاب ارزشمند لازمه اش این است که بر ادبیات عرب به خوبی تسلط داشته باشیم؛ زیرا حوزه دین زبانش عربی است و شما می خواهید در قالب محقق و بعد ان شاالله مبلغ، در این زمینه کار کنید.»
 
وی با تاکید بر طی مراتب تحصیلی تا مقاطع بالاتر و کسب فضایل معنوی و علمی؛ افزود: «امسال برای نخستین بار در سطح ۴ رشته تخصصی فلسفه را گذاشته ایم. گرایش های های حکمت متعالیه (ملاصدرا)، فقه خانواده و تفسیر تطبیقی را نیز از سال گذاشته در رشته های انتخابی سطح ۴ قرار داده بودیم. ان شاالله بروید و در علوم اسلامی صاحب نظر بشوید و تصمیم اش را هم از همین سال اول بگیرید.»
 
استاد محمدی با اشاره به لزوم برنامه ریزی برای موفقیت گفت: «مقاصد بلند را انتخاب کنید و برای رسیدن به آن تلاش کنید. برای رسیدن به مقاصد بلند، باید با برنامه حرکت کنید. برنامه مدرسه نیز، بخشی از برنامه کلان علمی شماست؛ پس بر طبق آن پیش بروید، علاوه بر آن برای خودتان هم برنامه دقیق داشته باشید و از زمانتان خوب استفاده کنید. اگر روشمند حرکت نکنید به نتیجه نخواهید رسید.یک برنامه عبادی منظم میتواند روحیه شما را تقویت کند.»
 
وی با تشویق طلاب به پژوهش و تحقیق ابراز داشت: «برنامه های جانبی مثل تبلیغ، تدریس و حتی تالیف باید در کنار درس باشد. از سال دوم شروع کنید به نوشتن و مقالات خود را به اساتید صاحب نظر نشان بدهید.»
 
 
در ادامه این مراسم خانم حمیدی استاد کانون حقوق زن در اسلام دانشگاه تربیت مدرس کارشناس کانون مطالعات زنان و خانواده در نخستین جلسه از نشستی با عنوان «بررسی نظریه فمنیسم و آرمان های زن غربی» که همزمان با افتتاحیه حوزه علمیه الغدیر برگزار گردید؛  به بررسی کاربردی و تاریخی مساله فمنیسم و دلایل شکل گیری آن پرداخت.
 
در ادامه خانم خاموشی مدیریت محترم مدرسه علمیه الغدیر تهران (خواهران) با تبریک اعیاد امامت و ولایت به طلاب و همچنین آغاز سال تحصیلی جدید به طلاب در ادامه افزود: «شروع سال تحصیلی ۹۷-۹۶ با ایام ولایت همزمان شده و پایانش نیز با ماه های پربرکت رجب، شعبان و رمضان مصادف گشته است. ما همه سرباز امام زمان هستیم و پایان این سال تحصیلی با نیمه شعبان است. یعنی بگوییم؛ یا صاحب الزمان، ما همه عهد می بندیم که سرباز تو باشیم و ما را بپذیر ان شاالله. من همیشه گفتم؛ ما خودمان نمی آییم اینجا؛ پس قدر آمدنمان را بدانیم و بدانیم اگر به وظیفه خودمان خوب عمل نکنیم خدای ناکرده ما را بیرون خواهند کرد.خوب درس بخوانیم و تهذیب نفس داشته باشیم ان شاالله.»
 
وی گفت: «از ولایت مطلقه فقیه تبعیت داشته باشید؛ اگر یاد گرفتیم الان این ولایت پذیری را داشته باشیم در زمان ظهور و حکومت امام زمان عجل الله فرجه الشریف نیز این تبعیت و ولایت پذیری را خواهیم داشت.»
 
در خاتمه نیز از طلاب برتر تحصیلی مدرسه علمیه الغدیر تهران (خواهران) تقدیر به عمل آمد.