کد مطلب: 24447 تعداد بازدید: ۳۱۸

سیاست و سیاسیون جهان را بشناسید!

شنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۷
سلسله نشست های «مبانی اندیشه امام خمینی (ره) و ضرورت تبیین طرح کلی اندیشه اسلامی» با حضور آقای حسین شمسیان

آقای شمسیان مدیر مسئول روزنامه کیهان در روز سه شنبه 96/1/28 با اشاره به بیانات امام خمینی (ره) درباره طلاب علوم دینی گفت: «مجتهد باید پاسخ همه معضلات امروز را از دل فقه اسلامی بیرون بکشد. امام خمینی (ره) معتقد است که فقه تئوری کامل زندگی انسان از ابتدا تا انتها است و می تواند جامعه را نجات دهد. البته تکرار می کنیم که فضای رفتار فردی با رفتار اجتماعی متفاوت است. در جنبه فردی تکلیف در حد هر فرد است اما امام در رابطه با تاثیرات اجتماعی احکام اسلام در یک حکومت اسلامی حرف می زند. ما معتقدیم اسلام باید در عرصه اجتماع بروز و ظهور پیدا کند.»

وی ابراز داشت: «امام خمینی (ره) می گفتند که نه تنها ساست خارجی بلکه سیاسیون جهان را نیز بشناسید. روش هایی که آنها در اجرای سیاستشان بکار می برند را نیز بشناسید تا بتوانید روش صحیح مقابله و تعامل با آن را بفهمید. از همین طریق است که میتواند کسی با دنبال کردن سیر وقایع، فتنه را در ایران تشخیص دهد؛ و یا در زمانی که همه به امام (ره) می گفتند که مجاهدین خلق را بپذیرید امام با درک سیاسی خود، حقیقت وجودی اینها را می دید و می شناخت.»

وی با تحلیل وقایع اخیر سوریه و عربستان گفت: «در هشت سال جنگ سوریه، ما بودیم و کشورهای آمریکا، انگلیس، عربستان، قطر و ترکیه. بعد از هشت سال ترامپ اعتراف می کند که هیچ چیز به دست نیاورده است که قطعا هم همینطور است و این برای آنها خیلی سنگین و سخت است. آمریکا با تهدید ها و تحریم مالی مهمترین بانک ترکیه کاری کرد که آنها به همراهی با او راضی شوند و این اصول کلی سیاست آمریکا است. امروز در کشور ما قیمت دلار بالا می رود درحالیکه دارنده اصلی دلار در کشور دولت است که دچار کسری بودجه شده! یک عده ای شرایط را در جامعه به جایی رساندند تا مردم را مجبور کنند تسلیم آمریکا شوند و خاصه های خودشان را تحمیل کنند. ساست ها را بشناسیم.»

 

آقای حسین شمسیان مدیر مسئول روزنامه کیهان در خاتمه افزود: «مذاکرات با آ»ریکا ظاهرا به نتیجه رسید اما یک بند از این مذاکرات قانونی بود که به آ»ریکا اجازه می داد هر 120 روز برجام را به کنگره ببرد و بگوید که آیا هنوز می خواهد بر تعهداتش با ایران پای برجا بماند یا نه. چند روز دیگر در 22 اردیبهشت ماه روزی است که ترامپ وعده داده از تعهدش به برجام برخواهد گشت. این باعث میشود هر 120 روز وضع اقتصادی و سیاسی کشور اینگونه به هم بریزد. باید با سیاست ها و سیاسیون جهان و فرمول های سیاسیشان آشنا بود تا در مقابل هر تهدید و تحریمی سر خم نکنیم و راه تعامل بهتر را بشناسیم.»

نوشته های مرتبط