کد مطلب: 24577 تعداد بازدید: ۵۵۲

از ترس تحریم ها به هر ذلتی تن ندهید..!

چهارشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۷
سلسله نشست های «مبانی اندیشه امام خمینی (ره) و ضرورت تبیین طرح کلی اندیشه اسلامی» با حضور آقای حسین شمسیان

حسین شمسیان عضو شورای سردبیری روزنامه کیهان در روز سه شنبه 97/2/18 و در ادامه سخنان خود پیرامون آخرین پیام تاریخی امام خمینی (ره) گفت: «اسلام ناب برای تمامی موانعی که بر سر راه حکومت اسلامی قرار خواهد گرفت، راه حل دارد. امام (ره) در آن زمان تمام مسلمانان جهان را دعوت به خروش علیه استکبار نمود و معتقد بود حکم حصر اقتصادی و بیانیه اتحادیه بازار مشترک توسط  اروپا نمی تواند ما را تسلیم و وادار به همکاری بر اساس منافع آنان کند. اما (ره) می گوید که ضرورتی نیست در چنین شرایطی به دنبال روابط گسترده با آنان باشیم. در حالیکه امروز می بینیم مجلس شورای اسلامی قبل از اعلام خروج آمریکا از برجام قرار داد FATF را تصویب می کند که بر اساس آن تمام داده هایمان در حوزه عملیات بانکی برای غرب باز می شود. و ما داریم از ترس تحریم اقتصادی به مساله تن می دهیم.»

 وی با اشاره به دلیل اصلی دشمنی آنان با جمهوری اسلامی از بیان امام خمینی (ره) افزود: «گروهی در آن زمان اعتقادشان این بود که باید در اصول دیپلماسی تجدید نظر شود و از سویی دیگر می گفتند که شعارهای تند سیاسی ما سبب انزوای کشور و بد بینی کشورها نسبت به ما شده است! امام (ره) می فرمایند که این ساده اندیشی است که خیال کنیم علت دشمنی آنان با ما در این چیزها خلاصه می شود. دلیل اصلی دشمنی آنان با جمهوری اسلامی همین مساله اسلام است. زمانیکه سلمان رشدی به مقدسات اسلامی ما توهین می کند و امام (ره) آن حکم حکومتی اسلام را بر علیه او می دهد تمامی دولت های شرق و غرب در مقابل ما ایستادند و سفرایشان را فراخواندند. امام می گوید که ساده نباشید.مبادا دشمن فکر کند ما به واسطه نیاز به رابطه با آنها حاضریم از اهانت به مقدسات دینی خود بگذریم. اصل و مبنا در همه امور باید برای ما اسلام باشد.»

آقای شمسیان با اشاره به تحریمهای آمریکا علیه ایران گفت: «اگر همه چیز را یک طرفه بدهیم - که داده ایم- نتیجه اش برجامی می شود که به جای رفع تحریم ها سبب تحریم های بیشتر بر علیه ما می شود. بیانات امام خمینی (ره) به ما قدرت پیش بینی می دهد تا ما بتوانیم با استفاده از تجربیاتی که در گذشته داریم در راه آینده ای موفق تر گام برداریم و این قدرت شخص امام نیست بلکه قدرت اسلام و ولایت صاحب الزمان (عج) است.»

وی افزود: «در مقابل دکترین رایج و شکست خورده اقتصادی دنیا، گروهی هستند که در آن سوی مرزها از این اقتصاد روی گردان شده و اصول اقتصاد مقاوتی را که رهبر بارها متذکر شده اند، در پیش گرفته و به موفقیت رسیده اند. امام (ره) به ما می گوید که اسلام ناب برای همه مشکلات و مسائل جامعه جواب دارد و ما باید به اسلام ناب در مقابل اسلام آمریکایی روی بیاوریم.باید  به دنبال آن برویم و پاسخ تمام مسائل را از عمق فقه اسلامی بیرون بکشیم.»

حسین شمسیان در خاتمه سخنان خود ابراز داشت: «آنهایی که می توانند کاری بکنند و نمی کنند، قطعا جوابی در روز قیامت در عرصه قضاوت الهی نخواهند داشت.»

 

نوشته های مرتبط