کد مطلب: 27352 تعداد بازدید: ۳۷۷

بزرگترین اعجاز قرن در زمان جنگ تحمیلی رخ داد.

سه شنبه ۱۷ دى ۱۳۹۸
خانم حیدری: «کتاب های خاطرات جنگ را حتما بخوانید تا بفهمید، این جنگ علی رغم تمام سختی هایش اما نعمات وسیعی برای ما داشت.»

گزارش معاونت فرهنگی؛ همزمان با هفته گرامیداشت جنگ تحمیلی و هشت سال دفاع مقدس مدرسه علمیه الغدیر خواهران (تهران) نشستی با حضور خانم الهام حیدری همسر شهید تهرانی مقدم – پدر موشکی ایران- برگزار نمود.

خانم حیدری در این نشست که در روز شنبه 98/7/6 برگزار گردید با اشاره به تاریخ سرزمین ایران و فراز و نشیب هایی که پشت سر گذاشته است، ابراز داشت: «در تاریخ کشور ایران روزهای تیره و روشن زیادی وجود دارد که هرگز از حافظه تاریخی این ملت پاک نخواهد شد. روزهایی که در کنفرانس های لبخند و طی قراردادهایی، قسمتی از خاک کشور ایران را تکه تکه از ایران جدا کردند و شد ایرانی که شما امروز می بینید.»

وی با اشاره به رشادت ها و قدرت اتکاء به نفس ملت ایران در هشت سال دفاع مقدس گفت: «جنگ در سالی شروع شد که جمهوری اسلامی ایران یک نهال نوپا بود و مشکلات عدیده ای در کشور وجود داشت آن هم از جانب گروهک های مخالفی که از نظار کرسی های ریاست را طلبکار بودند! در ان زمان بزرگترین اعجاز قرن رخ داد آن هم به دست کسانی که نیروی نظامی نبودند بلکه جزء ساده ترین اقشار جامعه قرار داشتند اما در نهایت از فرماندهان بزرگ جنگ شدند.»

وی با تاکید بر بیان رهبری در رابطه با انتشار خاطرات جنگ در ادامه افزود: «در جنگ کسانی بودند که از روی شدت اخلاص نمی خواستند حتی دوستانشان هم مطلع شوند اما شرایط طوری تغییر پیدا کرد که باید این گمنامان، ستاره های درخشان شوند و اخلاصشان دیده شود تا برای نسل های بعدی تاثیر گذار باشند.»

خانم حیدری گفت: «این جنگ علی رغم تمام سختی هایش اما نعمات وسیعی برای ما داشت. فرماندهان جوانی را تربیت کرد که بنابر اعتراف خود غربی ها، بسیاری از ژنرال های ارشد دنیا نتوانستند به آنجا برسند. شما کتاب «ملاقات فکه» را بخوانید. این کتاب درباره حسن باقری است. جوانی خبرنگار که توانست وارد صحنه اطلاعات جنگ بشود و پیروزی های بزرگ را برای ایران اسلامی به دست بیاورد.»

وی ابراز داشت: «ما باید خودمان را طوری بسازیم و تربیت کنیم که هر کجا احساس کردیم اینجا به ما نیاز است، همانجا باشیم. تهرانی مقدم کسی بود که یک روز احساس کرد شهرهای جنوبی کشور کشته های زیادی می دهد و باید فکری کرد و در آن روزی که همه می خواستند در خط مقدم باشند و شهید شوند، او احساس کرد که باید در پشت جبهه پشتوانه ای قوی ساخت. این بصیرت است که از گره خوردن نفس این افراد با ولایت حاصل می شود و با ولایت بودن، سبب رشد و بصیرت افزایی آن ها می شود.»

وی سپس به معرفی چند کتاب موفق و برجسته از جنگ و هشت سال دفاع مقدس پرداخته و آنها را به کتابخانه مدرسه علمیه الغدیر اهداء نمود.

خانم الهام حیدری همسر شهید تهرانی مقدم در خاتمه سخنان خود خاطر نشان کرد که امروز راه را می توان از سخنان رهبری پیدا کرد و در راه استقلال و اعتلای ایران اسلامی با همت و بصیرت پیش رفت.