کد مطلب: 17546 تعداد بازدید: ۱۳۴۳

نقدی بر بیانیه همایش «بانوی انقلاب»

شنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۵۴:۱۲
لازم است تا به عنوان بانوان طلبه و حوزوی ایران اسلامی؛ به برخی از نکاتی که ریاست محترم جمهور و رئیس محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام در این نشست به آن اشاره کردند؛ قدری بیشتر بپردازیم.
به نام خدا
 
در صبح روز 23/1/94 همایشی به نام «بانوی انقلاب» و در تجلیل از همسر امام خمینی (ره) خانم خدیجه ثقفی برگزار گردید. این همایش با  حضور ریاست محترم جمهور، حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی، اعضای بیت امام و مسئولان لشکری و کشوری در محل سالن اجلاس سران آغاز شد.
اما لازم است تا بهعنوان بانوان طلبه و حوزوی ایران اسلامی؛ به  برخی از نکاتی که ریاست محترم جمهور و رئیس محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام در این نشست به آن اشاره کردند؛ قدری بیشتر بپردازیم.
 جناب روحانی فرمودند؛ زنان قبل از انقلاب در خانه هایشان محبوس بودند و این امام (ره) بود که آزادی را برای زنان به ارمغان آورد.
بله محبوس بودند اما چه زنانی و به چه علت؟! آیا این قشر مومن و متعهد به اسلام نبود که به علت وضع فساد آمیز جامعه زن و مرد آن دوران(دوران شاهنشاهی) مجبور بود تا در خانه بماند تا مبادا تحجر غربی دوره رضاخانی دست به کار شده و چادر عفت از سر زنان و پرده غیرت از چشم و دل مردان مومن بدزدد!؟
جناب رئیس جمهور محترم بارها و بارها در سخنان خود به این نکته اشاره فرمودند که امام (ره) به زنان اجازه دادند تا با شرط حراست از ایمان و عفت خود در بسیاری از مراتب جامعه حضور داشته باشند
بله.. البته که این اجازه را دین اسلام به زن داده است و چیزی نیست که کسی بخواهد به میل شخصی چنین حقی را به دیگری اعطا کند یا افاضه نفرماید! اما سوال اینجاست که آیا به گمان شما تا چه اندازه این شرط برای تحقق آن امر، رعایت شده است؟! و با تاکیدات شما در این زمینه به نظر می رسد که این مساله نیز برای شما دارای اهمیت است پس جای تعجب است که شان حیا و عفت زنان را و مهمتر از آن شان یکی از فروع مهم دینی را(امر به معروف و نهی از منکر)، پایین تر از مساله بیکاری و یا کم آبی کشور میدانید! که البته آن هم مهم است و تدبیری است که باید دولت محترم شما در جهت رفع آن اهتمام ورزد!
اما نکته دیگر.. جناب رئیس جمهور محترم  دولت تدبیر و امید.. چطوردر حالیکه بسیاری از مردان جامعه با داشتن خانواده و مسئولیت اداره زن و فرزند، و یا جوانان با قصد ازدواج و تشکیل خانواده؛ از بیکاری رنج می برند؛ هر روز بر تعداد زنانی که مشاغل مردانه را با حقوق حداقلی اشغال می کنند، افزوده می شود؟! و شما می گویید زن جنس دوم شده و نباید بیکار بماند؟!
آری جناب رئیس جمهور بنا به گفته خودتان باید قدردان انقلاب بود و دین خود را ادا کرد اما نه صرفا به فرد یا گروه خاصی.. بلکه دینی که به عهده تک تک ما میباشداز جانب خداوند و اسلام است که باید آن را با اجرای صحیح دستورات سیاسی – اقتصادی – اجتماعی و فرهنگی دین مبین اسلام در جامعه؛ ادا نماییم.  
و اما جناب آقای هاشمی رفسنجانی؛ ریاست محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام.. شما که باید مصالح نظام را با توجه به شرایط موجود در داخل و خارج از کشور بهتر درک نمایید..
سخن گفتن از زندان ها و سرکوب های داخل کشور که حتی نمونه ای برای آن ذکر نفرمودید؛ آیا به تبلیغات و تحریفات دشمنان در این باره دامن نزده و شرایط را در داخل و خارج بدتر نمی کند؟! و آیا امر به معروف و نهی از منکر در جامعه حق الناس و تضییع حق مردم است اما مطالبات نا به جای کشورهای غربی در جهت رفع تحریم ها و تازه افزودن تحریم های بیشتر بر این ملت؛ ظلم نیست؟!
جناب آقای هاشمی آری سخنان شما صحیح است الگوی زنان جامعه امروز ما حضرت زهرا (س) است.. اما آن بانوی بزرگوار برای ما هم الگوی زندگی دینی و هم الگوی زندگی سیاسی است.. الگوی پوشش و عفت اسلامی در عین فعالیتهای اجتماعی و الگوی ولایتمداری در برابر کسانی که شعار «لا حکم الا لله» و «حسبنا کتاب الله» را سر دادند!!
رئیس محترم مجمع تشخیص مصلحت  نظام، شما فرمودید؛ استبداد نمی گذارد استعدادهای یک ملت رشد کند؛ پس اکنون باید خدا را شاکر باشیم که دست امام خمینی(ره) دیکتاتوری زمان شاه و تسلط یکطرفه آمریکا و متحدانش را بر منابع ملی ما را  از سر ملت ایران کوتاه کرد و با جاری ساختن احکام اسلام؛ آزادی و پیشرفت را در چهارچوب حفظ حقوق مردم و ملت ها برای ما محقق ساخت. که امروزه ثمره بارز آن را در پیشرفت های با ارزش هسته ای می بینیم.
آری این سرافرازی؛ همان هدف بزرگی بود که امام(ره) به دنبال آن حرکت اسلامی مردم را رهبری کرد.
جناب هاشمی شاید بهتر باشد تا تعریف خود را از استبداد و استکبار بیشتر شرح دهید؟!
آیا ان دولت و حکومتی که زن را بدون حجاب و عفت به عرصه جامعه می کشاند و زنان مومن و متعهد را محبوس در خانه ها می خواهد در نظر شما مصداق استبداد نیست؟!
آیا آن دولتی که پیشرفت را فقط در ایجاد رابطه با حکومت های لائیک منطقه و کشورهایی معنا می کند که میخواهند بر منافع و منابع ملی ما تسلط یابند..
یا کشورهایی که حق مسلم دیگر کشورها را با هزار شرط باز هم به رسمیت نمی شناسند..
ویا کشورهایی که هر روز و هر لحظه در جایی از دنیا برای گسترش سلطه نظامی – سیاسی – اقتصادی و فرهنگی خود جنگ نرم و البته نظامی به راه می اندازند..
از نظر شما مصداق استکبار نیستند؟!! و یا شاید مقصود شما ظلم و استکبار داخلی است؟! و اگر این چنین است مصداق این ظلم کاست؟! آن هم در انقلابی که امام خمینی(ره) آن را با قیام اسلامی مردم بنیان گذاری کرد و پس از خود، آن را به دستان با کفایت مقام معظم رهبری(مدظله العالی) که مظهر عطوفت و رافت در عین صلابت و اقتدار است؛ سپرد. همان جاذبه و دافعه ای که از علی (ع) میشناسیم و در قرآن کریم، خداوند به آن اشاره کرده است که «اشداء عل الکفار.. رحماء بینهم..» سوره فتح – آیه 29.
آقای هاشمی حق با شماست؛ هوش امام(ره) یک نبوغی بود که همه جریانات را خوب می فهمید و برای همین هم بود که پذیرش قطعنامه ای که شاید چیزی جز ذلت برای ما نداشت را «نوشیدن جام زهر» خواند.
امام(ره) نبوغی بود که در زمان خودش برخی او را دیکتاتور خواندند و امروز او را به مقام عصمت می رسانند!!
و مبادا که امروز کسانی بخواهند که چنین جامی به دست مقام معظم رهبری(مدظله اللعالی) بدهند که ملت انقلاب، بصیر و هوشیار و همیشه در صحنه ایران اسلامی با یاری خداوند هرگز اجازه چنین کاری را نخواهند داد.
 
پایان