کد مطلب: 18210 تعداد بازدید: ۱۴۶۲

بانو مجتهده صفاتی در سفر به واتیکان

یکشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۴۲:۵۴
مؤلف تفسیر شریف «معاد از دیدگاه قرآن» گفت: پیام مقام معظم رهبری در راستای روشن کردن اذهان جوانان در اروپا و آمریکاى لاتین و فهمیدن اسلام با رجوع به قرآن کریم، می‌تواند در تنویر افکار جهانیان مؤثر باشد.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از موسسه آموزش عالی اجتهاد، بانو مجتهده زهره صفاتی که به دعوت شوراى پاپى خانواده واتیکان در هیئتی همراه با معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده به واتیکان سفر کرده بود با پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان، اسقف پالیا رئیس شوراى پاپى خانواده و... دیدار و گفت‌وگو کرد.

این مفسر قرآن در دیدار با رهبر کاتولیک‌های جهان یک مجلد قرآن کریم ترجمه شده به زبان اسپانیایی را به وی هدیه کرد و در سخنانی اظهار کرد: «اینجانب از قم، کتاب آسمانى قرآن کریم را به شما تقدیم می‌کنم و سلام گرم رهبران دینى را به شما ابلاغ می‌کنم».

وی با بیان اینکه امید است این دیدارها، سرفصل جدیدى براى ارتباط بین اسلام و مسیحیت باشد خواستار تلاش همه جانبه رهبران ادیان ابراهیمى در راستای نفى خشونت و افراطی‌گری با حربه تکفیر در جهان شد.

صفاتی در دیدار با اسقف پالیا رئیس شوراى پاپى خانواده نیز به تبیین دیدگاه دین مبین اسلام، در مورد زن و خانواده پرداخت و با اشاره به مسئله خشونت و استفاده ابزارى و غیرانسانی علیه زنان تأکید کرد: ناهنجاری‌های موجود در جهان امروز، یکى از عوامل مهم ناامنی‌های اجتماعى و تهدید محسوب می‌شود، و مانع بزرگى بر سر راه توسعه و پیشرفت اجتماعى، بهداشت و حقوق بشر است.

مؤلف تفسیر شریف «معاد از دیدگاه قرآن» با بیان اینکه «جهانیان باید در نفی خشونت و افراطی‌گری تلاش همه جانبه داشته باشند، تصریح کرد: یکى از پیامدهاى چنین رفتارهایى، خشونت علیه زنان و کودکان در سراسر جهان است.

وی همچنین در دیدار با مسئولان موسسه اسقفی مطالعات عربی اسلامی وابسته به واتیکان به تشریح دیدگاه‌های اسلام در امور معرفتى پرداخت و خاطرنشان کرد: خداوند ظرفیت‌هایی را در انسان قرار داده که اگر تربیت انبیاء الهى در او رشد کند، به مقامات بلند معنوى دست پیدا می‌کند که عالی‌ترین آن در وجود انبیاء و اولیاء الهى است.

وی با اشاره به چالش‌های دنیاى امروز که فراروى بشر قرار دارد اظهار کرد: تنها با همدلى و هم‌گرایی ادیان توحیدى و ابراهیمى و با تعلیمات خالص انبیاء الهى، می‌توان آن‌ها را حل کرد.

صفاتی در پایان به پیام مقام معظم رهبرى خطاب به جوانان و فرهیختگان غرب اشاره کرد و یادآور شد: این پیام، در راستای روشن کردن اذهان جوانان در اروپا و آمریکاى لاتین و فهمیدن اسلام با رجوع به قرآن کریم می‌تواند در تنویر افکار جهانیان مؤثر باشد.

 

لینک خبر