کد مطلب: 35141 تعداد بازدید: ۶۵۰

مدرسه علمیه الغدیر تهران

نشست «اسنادی تاریخی تقدیم به عالیجناب پاپ» برگزار شد.

شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۵:۴۷
با حضور نویسنده کتاب خانم «امیرلو»

نشست تحلیلی کتاب «اسناد تاریخی تقدیم به عالیجناب پاپ» با حضور نویسنده این کتاب خانم امیرلو در روز شنبه 95/9/20 و در مدرسه علمیه الغدیر تهران (خواهران) برگزار گردید. خانم امیرلو به عنوان مقدمه بحث؛ در رابطه با فصل بندی های این کتاب و همچنین محتوای وارد شده در هر فصل، توضیحاتی داده و سپس شیوه های تبلیغ، عقاید خرافی و شکنجه گری مبلغان مسیحی را تشریح کرد.

وی خاطر نشان کرد که این اثر گردآوری اسناد تاریخی معتبر و رسمی در خصوص دادگاه های تفتیش عقاید، دانشمند سوزی، جنگ های صلیبی، کتاب سوزی ها، شکنجه های وحشیانه و باورهای خرافی (که بخش اساسی از تاریخ کلیسا را تشکیل می دهد) و عرضه آن به پاپ است تا آیینه ای باشد برای وی که قبل از هرگونه ادعایی به آرشیو موجود در واتیکان و تاریخ مسیحیت مراجعه نماید و همین موضوع برای شرمندگی عالیجناب کافی خواهد بود.

وی افزود: «کاتولیک و پروتستان متحد علیه اسلام، ترویج زبان انگلیسی و فرهنگ غربی میان مسلمان ها، نفوذ میان نخبگان، کششیان پیش قراولان ارتش های استعماری، قرآن ستیزی کینه ای قرون وسطایی، پاپ نفرت و ترس از اسلام و پاپ چه گفت، از جمله مهمترین عناوین هفت بخش این نوشتار است.»

در مقدمه این کتاب آمده است که اسلام‌ستیزی و نشر دروغ و کینه علیه چهره نورانی حضرت خاتم الانبیاء محمد(ص) از سوی صاحبان قدرت و ثروت و پاسداران جهل و نفرت سابقه‌ای طولانی دارد. به ویژه پس از پیروزی و گسترش انقلاب اسلامی و احیای مجدد اسلام و معنویت عدالتخواهانه در دنیای جدید و موفقیت‌های پیاپی این جنبش بیداری اسلامی و تهدید مستقیم منافع استعماری غرب در جهان اسلام‌ستیز با نام مبارک نبی اکرم (ص) و قرآن مجید و لجن پراکنی علیه ارزش‌های اسلامی نیز سال به سال تشدید شده است. استکبار غرب به رهبری آمریکا و صهیونیزم، عمیقا احساس خطر کرده‌اند و سیاست تحریف و توهین و ارعاب در پیش گرفته و روح جهادی و مقاومت ضد استعماری و ضد اشغالگری را تروریزم و خشونت‌طلبی نامیده و به اسلام نسبت می‌دهند.
 

 

خانم امیرلو نویسنده کتاب اسنادی تاریخی تقدیم به عالیجناب پاپ گفت: « این کتاب بازخوانی تاریخ کلیسا و پاپ‌ها و دستاورد آن‌ها در عرصه جهل و علم‌ستیزی و خشونت است. در این کتاب تلاش شده تا از منابع رسمی موجود و تاریخ مستند و مکتوب اروپا و مسیحیت در این تحقیق استفاده شود.مطالعه این اثر روشن می‌کند که دادگاه‌های تفتیش عقاید، دانشمندسوزی‌ها و جنگ‌های صلیبی و کتاب‌سوزی‌ها و شکنجه‌های طاقت‌فرسا و خرافه‌پرستی، بخشی انکارناپذیر از تاریخ کلیسا و پاپ است. در این نوشتار، بسیاری از اقدامات ضدّ انسانی کلیسا و پاپ، از دوران قدیم تا امروز معرّفی شده و تصاویر مختلفی از این اقدامات درج شده است.»