کد مطلب: 36009 تعداد بازدید: ۸۰۰

مدرسه علمیه الغدیر تهران

سبک و سیره حضرت معصومه سلام الله علیها

شنبه ۴ دى ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۰:۰۰
آنچه از زندگانی حضرت معصومه سلام الله علیها نمیدانید..!!ا

 

سبک زندگی حضرت فاطمه معصومه(س) و انقلاب امام خمینی(ره) پنج ویژگی برجسته داشته که توانسته با کمک این ویژگی‌ها در جهان شاخص شود که اگر ما هم این شاخص‌ها را در زندگی خود رعایت کنیم در عالم شاخص خواهیم شد.

»من الله بودن» نخستین این ویژگی‌ها است و به این معناست که انسان هر کاری که می‌خواهد انجام دهد از خدا و اوصیای ایشان در زمین اجازه داشته باشد.

برای مثال امام خمینی(ره) برای انقلابی که کردند اجازه خداوند را به همراه داشتند و ما هم در تمامی فعالیت‌های اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، سبک زندگی، شیوه ازدواج و طرز پوشش و آداب معاشرت خود باید اجازه خداوند را داشته باشیم.

»الی الله بودن» دومین شاخصه سیره حضرت معصومه(س) و قیام امام خمینی(ره) است.


«مع الله بودن» سومین شاخصه انقلاب و سیره حضرت معصومه(س) است و در این مرحله ما باید ببینیم آیا دست ما در دست خداست و برای این‌که کارهای ما مع الهی باشد باید همواره در مسیر ولی خدا حرکت کنیم که حضرت فاطمه معصومه(س (این‌گونه رفتار کردند.

برای خدا بودن و رضایت خداوند را جلب کردن چهارمین شاخصه سیره فاطمی و انقلابی است. اگر انسان برای رضایت خداوند قیام کند خداوند همه عالم را همراه او می‌کند همان‌طور که امام خمینی(ره) برای خدا قیام کرد و خداوند همه عالم را نیروی روح‌الله کرد.

«با الله بودن» آخرین ویژگی انقلاب و سیره حضرت فاطمه معصومه (س) است. انسان باید تمامی کارهای خود را با استعانت و کمک خداوند انجام دهد و امام خمینی(ره) هم به این شکل بودند و تمامی کارهای خود را با استعانت از خداوند انجام می‌دادند.

 

حجت الاسلام و المسلمین ماندگاری - حرم حضرت معصومه سلام الله علیها - 95/10/3

 

بیشتر بخوانید:

 

عقلانیت در سیره حضرت فاطمه معصومه(س)