کد مطلب: 45862 تعداد بازدید: ۶۵۴

مدرسه علمیه الغدیر

برجام، سازش و اعتماد به یک دولت استکبارگر

چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۱:۳۳
تمدید و تشدید تحریم ها و بیان حقایق از کلام مقام معظم رهبری

مجلس نمایندگان تحریم های ایران  را با اکثریت آرا تصویب کرد.در پیش نویس طرح آمده است: "سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران - و نه فقط نیروی قدس سپاه - مسوول اجرای برنامه فعالیت‌های بی‌ثبات کننده، حمایت از تروریسم بین المللی و برنامه موشکی ایران است."

مقامات آمریکایی به خصوص برنامه موشکی جمهوری اسلامی را مغایر "روح برجام" دانسته‌اند. به گفته آنان، قطعنامه شورای امنیت در تایید برجام و لغو تحریم‌های بین‌المللی هسته‌ای علیه جمهوری اسلامی شامل ممنوعیت ادامه برنامه موشکی هم بوده است.
بر مبنای سخنان  مقام معظم رهبری؛ سیاستهای آمریکا در مقابل اسلام و در مقابل جمهوری اسلامی، سیاستهای ثابتی بوده و به هیچ وجه قابل اعتماد نیست؛ به این دلیل که دولت آمریکا استکبار گر است  و روش آمریکا نیز یک روش استکباری است. از این جهت همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند؛ ما هیچ‌وقت نسبت به مذاکره‌ی با آمریکا خوش‌بین نبوده ایم و این نه از باب یک توهّم بلکه از باب تجربه است؛ چون بارها در طول تاریخ پر فراز و نشیب ایران اسلامی تجربه کرده ایم.
عده ای مذاکره را نوعی سازش می بینند که اگر بخواهید با برجام؛ معامله سازش کارانه داشته باشیم آن وقت طرف مقابل کوتاه نمی آید..سازش کنید سر سوریه، سازش کنید سر حزب‌الله، سازش کنید سر افغانستان وپاکستان، سازش کنید سر عراق، سازش کنید سر مسائل داخلی؛ با چه کسی؟ با آن کسی که لحظه‌ای از دشمنی فروگذار نمیکند. هدفشان این است که نگذارند این ملّت رشد کند..
بنابر فرموده مقام معظم رهبری: «دشمن دنبال این است که این عوامل اقتدار ملّی را -که بنده عرض کردم- از بین ببرد؛ هدف دشمن این است. ایمان را از بین ببرد، حیا و عفاف را از بین ببرد، پایبندی به مبانی دینی را از بین ببرد، اعتقاد راسخ به حاکمیّت دین را از بین ببرد، عزّت ملّی را مخدوش کند، حرکت علمی را متوقّف کند، دستگاه‌ها و مجموعه‌هایی که مظهر اقتدار کشور و اقتدار ملّتند، اینها را تضعیف کند. شما می‌بینید به سپاه حمله میشود، به بسیج حمله میشود، به شورای نگهبان حمله میشود، اینها همین است..»
از مسئولین محترم مملکتی در عرصه سیاست خارجی انتظار می رود تا این بیانات معظم له را به خاطر بسپارند که :« مسئولین نظامی کشور به‌هیچ‌وجه مأذون نیستند که به بهانه‌ی نظارت و به بهانه‌ی بازرسی و مانند این حرفها، بیگانگان را به حریم و حصار امنیّتی و دفاعی کشور راه بدهند، یا توسعه‌ی دفاعی کشور را متوقّف کنند؛ توسعه‌ی دفاعی کشور، توانایی دفاعی کشور، مشت محکم ملّت در عرصه‌ی نظامی، این بایستی همچنان محکم بماند و محکم‌تر بشود؛ یا حمایت ما از برادران مقاوممان در نقاط مختلف؛ اینها مطلقاً نبایستی در مذاکرات مورد خدشه قرار بگیرد.»