کد مطلب: 22844 تعداد بازدید: ۵۷۶

لزوم مقابله با شبهات و تحریفات

شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۶
فیش نگار سخنان حجت الاسلام و المسلمین سید حسن علوی پیرامون اخلاق طلبگی

گزیده بیانات استاد اخلاق حجت الاسلام و المسلمین سید حسن علوی در مدرسه علمیه الغدیر تهران

زمان: چهارشنبه ها ساعت 10 الی 11

محور کلی جلسات: شرح کتاب «منیة المرید» در بیان اخلاق طلبگی

موضوع بحث در ماه محرم: پرسش و پاسخ های عاشورایی

 

حجت الاسلام و المسلمین سید حسن علوی: «یک کسی آمد پیش یک بزرگی گفت من خواب دید در گودال قتلگاه دارم بدن مطهر امام حسین علیه السلام را با دندانهایم تکه تکه می کنم!! معنای این خواب من چیست و آخر این چطور ممکن است؟! آن بزرگ به او گفت: تو مداح هستی؟ گفت: بله.. سپس به او گفت: «تو چیزهایی میگویی که حقیقت ندارد.. چیزهایی می گویی که عزت و عظمت و اقتدار امام حسین علیه السلام راخدشه دار می کنی!». 

حجت الاسلام سید حسن علوی: «طلاب حواسمان باشد دارند این وقایع عظیم تاریخ اسلام را با شبهات و تحریفات بی ارزش و تکه تکه می کنند.. این وظیفه من و شماست که با این شبهات و تحریفات مبارزه کنیم. ملکه انگلیس برای چه باید بیاید پول بدهد برای قمه زنی و آن را آزاد اعلام کند اما مراسم شیرخوارگان را جلویش را بگیرد.. چون فهمیده اند یک مادر وقتی فرزندش را سبز پوش میکند و به نام فدایی اباعبدالله روی دست بلند می کند این چه اثری بر روی مادر و فرزند دارند..»

حجت الاسلام والمسلمین علوی: « یک زمانی افتخار روضه خوانی اباعبدالله برای بزرگان و علما بود، بعد شد برای مداحان بزرگ و حالا همینطور اینقدر پایین آمده که افتاده دست بچه مداحانی که از چشم و ابروی حضرت ابالفضل می خوانند. من و شمای طلبه باید حقایق و معارف عاشورا را بیان کنیم و جلوی انحرافات را بگیریم.»

نوشته های مرتبط