کد مطلب: 24369 تعداد بازدید: ۴۳۹

وجه تمایز اسلام ناب و اسلام لیبرال آمریکایی

چهارشنبه ۲۲ فروردين ۱۳۹۷
سلسله نشست های «مبانی اندیشه امام خمینی (ره) و ضرورت تبیین طرح کلی اندیشه اسلامی» با حضور آقای حسین شمسیان
نخستین جلسه در سال ۹۷ و پنجمین جلسه از سلسله نشست های «بررسی مبانی اندیشه امام خمینی (ره)» با حضور آقای حسین شمسیان عضو شورای سردبیری روزنامه کیهان در روز سه شنبه ۹۷/۱/۲۱ در مدرسه علمیه الغدیر تهران (خواهران) برگزار گردید.
وی در این جلسه نحوه مواجهه دو وجهه از اسلام (اسلام ناب محمدی و اسلام لیبرال آمریکایی) را با اجتماع بیان نمود و ابراز داشت که تفاوت نگاه امام خمینی (ره) با بعضی مسئولین امر، درباره وجهه اجتماعی اسلام بود. 
وی گفت: «مهمترین وجه تمایز اسلام ناب و اسلام آمریکایی در نحوه برخورد این دو با اجتماع است و باید بدانیم که قبول کردن هر کدام از اینها تبعاتی دارد که فرد باید تبعات آن را نیز بپذیرد و امام خمینی (ره) اسلام ناب را برگزید و بالاترین هزینه را نیز در این راه داد.»
آقای شمسیان با تاکید بر مطالعه سلوک امام خمینی (ره) در این زمینه اقدام به بازخوانی بیانات امام در اسفندماه ۶۷ نموده و افزود: «شرط اسلام ناب، پایبندی به اصول است. در روش تغییر ایجاد میشود اما در اصول هرگز.»
وی در اشاره به سخنان جلسات گذشته خود، تاکید کرد: «همانطور که بارها گفته ام، در اسلام ناب اینطور نیست که همان لحظه به هدف برسیم بلکه هر فرد آجری از این دیوار خواهد شد که انشاء الله به ظهور حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف) منتهی می گردد. امام خمینی (ره) با اعتقاد راسخ می فرمودند که ما مامور به وظیفه هستیم و نه نتیجه.»
عضو شورای سردبیری رزنامه کیهان گفت: «در آن زمان، جریان نهضت آزادی، لیبرالهایی بودند که تلخی نسل اینها هنوز هم با ما است. ما با آنها در اسلام و مسلمان بودن مشترکیم. حتی بعضی از آنها تفسیر قرآن هم می نوشتند اما اصول اسلام ناب را درک نکرده بودند فلذا گرفتار اسلام آمریکایی و تبعاتش شدند. امام (ره) این مرزها را مشخص کردند در زمانی که کسی جرات این کار را نداشت.»
وی ابراز داشت که امام خمینی (ره) آشتی ناپذیری ابدی با گروههایی داشت که کوچکترین زاویه ای با اسلام ناب داشتند و این نشانه شجاعت، ذلت ناپذیری و تسلیم نشدن ایشان در مقابل مشی نادرست اسلام آمریکایی بود.
آقای حسین شمسیان عضو شورای سردبیری روزنامه کیهان در خاتمه سخنان خود گفت: «مومن حقیقی برد و باخت برایش مطرح نیست بلکه برایش مهم است که چه معامله ای با خدا کرده نه این و آن.»

نوشته های مرتبط