کد مطلب: 24489 تعداد بازدید: ۵۶۴

ریشه توطئه ها علیه جمهوری اسلامی ایران..

چهارشنبه ۵ ارديبهشت ۱۳۹۷
سلسله نشست های «مبانی اندیشه امام خمینی (ره) و ضرورت تبیین طرح کلی اندیشه اسلامی» با حضور آقای حسین شمسیان

آقای شمسیان عضو شورای سردبیری روزنامه کیهان در روز سه شنبه 97/2/4 در ادامه سلسله نشست های «مبانی اندیشه امام خمینی (ره)» در مدرسه علمیه الغدیر تهران (خواهران) با اشاره به جلد 21 صحیفه امام خمینی(ره) و بیاناتی که ایشان در اردیبهشت ماه سال آخر عمر شریفشان فرمودند؛ در ادامه گفت: «اسلام ناب انسان را به گونه ای تربیت می کند که توانایی اداره یک کشور و یک جهان را داشته باشد. پس باید در عمل ثابت کرد که اسلام توانایی اداره جهان را دارد و اگر این را ثابت کردیم می توانیم پرچم انتظار را در جهان برافرازیم.»

 

وی گفت: «بزرگترین فرق علمای اسلام با روحانی نماها در این است که علمای اسلام همیشه هدف اصلی تیرهای دشمن بوده اند در حالیکه روحانی نماها در حمایت زرپرستان عالم و مروج تحریف و انحرافند.»

 

وی با اشاره به منشور روحانیت امام خمینی (ره) اسلام ناب را اسلامی دانست که توانایی تشکیل و اداره یک حکومت جهانی را دارد و در واقع، اسلام اجتماع و حکومت است.

 

وی افزود: «گروه هایی هستند که می خواهند با شعار دموکراسی اقدام به براندازی کنند. در حالیکه جمهوری اسلامی یعنی آزادی رای مردم در چهارچوب اسلام و عده ای دیگر معتقدند فقه توانایی پاسخگویی به حداقل نیازهای ما را هم ندارد. اینها هدف را فراموش کرده اند. هدف این است که ما بر مبنای اصول اسلام ناب ببینیم چگونه می خواهیم این اصول فقه را در عمل فرد و جامعه پیاده کنیم تا برای معضلات چاره داشته باشیم.»

 

آقای شمسیان عضو شورای سردبیری روزنامه کیهان در خاتمه سخنان خود گفت: «امام خمینی (ره) ریشه همه توطئه ها علیه جمهوری اسلامی را ترس دشمن از عدم فهم رازهای نهفته الهی ما دانستند زیرا اینها ایمان به غیب ندارند. و اینکه می خواهند ما بگوییم اسلام نمی تواند جوابگوی نیازهای جامعه باشد پس ما باید به آنها وابسته باشیم، که این به طور قطع اشتباه است.»

نوشته های مرتبط