کد مطلب: 25354 تعداد بازدید: ۳۸۹

آمریکا هرگز سمت مذاکره نخواهد آمد..

دوشنبه ۹ مهر ۱۳۹۷
حجت الاسلام و المسلمین طائب: باید برگردیم به سمت ربوبیت حق و توبه کنیم از اینکه از تدبیر مدبرانه خداوند رویگردان شدیم.

حجت الاسلام و المسلمین طائب در روز چهارشنبه ۹۷/۷/۴ و همزمان با ایام گرامیداشت هشت سال دفاع مقدس در مدرسه علمیه الغدیر خواهران (تهران) با اشاره به برخی از خاطرات دوران جنگ تحمیلی به بیان مسائلی پیرامون موضوعات سیاسی و اقتصادی روز جامعه پرداخت.

وی گفت: «بسیاری از مردم بر سر اینکه خداوند خالق تمام موجودات است اختلافی ندارند اما اختلاف از جایی نشات می گیرد که مساله ربوبیت الهی مطرح می شود. قرآن می گوید که مدیریت های متعدد، سبب فساد متربی می شود. امیرالمومنین بعد از رحلت پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم  دیدند که جامعه دارد گرفتار اربابٌ متفرقون می شود و دچار تفرقه شده است؛ پس مردم را به ربوبیت خداوند متعال دعوت کرد. بدانید که اگر ربوبیت خدا برای مردم روشن شود، دیگر هیچ غیر ربی نمی تواند بر دلهای مردم حکومت کند.»

حجت الاسلام طائب با بیان اینکه ما امروز در دوران ظهور و عملی شدن زیارت عاشورا هستیم در ادامه گفت: «زیارت عاشورا یک حدیث قدسی است و نزول آن در زمان رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم بوده و تا قرن هفتم – هشتم در بین شیعه مخفی می ماند. در زمان امام صادق علیه السلام اندکی به این موضوع پرداخته می شود اما ظهور و بروز حقیقی آن امروز است که امروز باید زیارت عاشورا علنی شده و به ظهور برسد و ظهورش این است که خدایا به من توفیقی بده تا یاوری کم آن امامی را که میخواهد بیاید انتقام خون سید الشهداء را از ظالمان بگیرد.»

وی افزود: «قوی ترین دعا در بین تمامی ادعیه همین بخش از زیارت عاشورا است. می گوییم که خدایا زندگی و مرگ مرا؛ زندگی و مرگ پیامبر صلوات الله علیه و آله قرار بده. این دعا تا اجابت نشود، امام زمان نمی تواند بیاید و شیعه یعنی کسی که این دعا در حقش مستجاب شده است. »

وی با اشاره به سختیهای زمان امام علی علیه السلام و وجود منافقین در اطراف آن حضرت، در ادامه ابراز داشت: «سختی هایی که در زمان حضرت علی علیه السلام بود، در زمان پیامبر اکرم صلوات الله علیه و آله و سلم نبود. یکی همین منافقین. البته نفوذی ها در زمان پیامبر بودند و پیامبر هم این افراد را خوب می شناخت. علی بن ابیطالب ذره ای به رسول اکرم صلوات الله علیه و آله و سلم اعتراض نکرد که چرا این ها را رسوا نمی کنی؟! چون حضرت علم به قضایا و لوح محفوظ داشت و چیزهایی میدانست که دیگران نسبت به آن جهل داشتند و اگر آن روز این کا را می کرد، مطمئن باشید ما امروز چیزی به نام دین و اسلام نداشتیم. »

وی در پاسخ به دلایل سختی ها و مشکلات امروز جامعه گفت: «باید برگردیم به سمت ربوبیت حق و توبه کنیم از اینکه از تدبیر مدبرانه خداوند رویگردان شدیم. اشاره ای میکنم به اینکه در انتخابات سال ۹۲ برخی می گفتند که ما کدخدا را می بینیمو دیگر قضیه حل است! این ها از آیه صریح قرآن که می گوید: «و من یتوکل علی الله فهو حسبه» فاصله گرفتند! باید یدانیم مشکلات ما به دست خدا حل می شود نه به دست کدخدا (آمریکا)! امروز تا ملت ما از اعتماد به آمریکا دست بر ندارد، یقین بدانید هیچ مشکلی حل نخواهد شد.»

وی اظهارات ترامپ در جلسه سازمان ملل را صرفا جهت روحیه دهی به دنیای استکبار دانست و افزود: «بیشتر کشورهای دیگر اروپایی و غربی، زیر بار آمریکا هستند و این ها از وضعیت آمریکا دچار یاس شده اند. بر خلاف آن ها کشورهای مانند روسیه به سخنان مقام معظم رهبری اعتماد کامل دارند. به تبع آن، چین به روسیه نگاه می کند چون وابسته به آن است و همینطور قطر، عمان و دیگر کشورهای منطقه. بنابراین وقتی آقا می گوید جنگ نمی شود؛ آن ها برنامه های سیاسی خود را  بر همین مبنا طرح ریزی می کنند. »

حجت الاسلام طائب در رابطه با مذاکره با آمریکا گفت: «آقا می داند در داخل آمریکا اگر بخواهند بیایند سمت مذاکره باید از موجودیت خودشان دست بردارند. برای همین قطعا نمی آیند علاوه بر آنکه اگر این بار بخواهند بیایند سر میز مذاکره؛ مشروط است به اینکه ریز تعهدات اولیه را انجام دهند و حداقل آن این است که دویست هزار میلیارد تومان بدهی های ایران را بپردازند و با توجه به شرایط اقتصادی امروز آمریکا، چنین چیزی فعلا امکان ندارد.»

وی افزود: «آمریکا در برجام به دنبال تغییر رفتار منطقه ای ایران بود و این یعنی ما باید دست از حمایت سوریه، حزب الله لبنان و حماس در جنگ بر علیه تروریست و رژیم غاصب اسرائیل بر می داشتیم، همچنین برد موشکهایمان را از ۲۰۰۰ کیلومتر به ۲۰ هزار کبلومتر می رساندیم و کشتی هایمان را از نقاط حساس دریایی مانند باب المندب دور می کردیم که این یعنی نابودی ارکان مهم اقتصادی و سیاسی ایران و ما هرگز اینکار را نخواهیم کرد. در نتیجه آمریکا برجام را رد کرد و تا این مقابله در بین باشد او هرگز بر سر میز مذاکره نخواهد آمد.»

حجت الاسلام و المسلمین طائب در پاسخ به سوالاتی در رابطه با وضعیت معیشت مردم و مفسدان اقتصادی گفت: «می گویند که آقا به جای این حرف ها بروید مفسدان اقتصادی را بگیرید و .. خب اینها را ما بر سر کار اوردیم! اشراف را بر کار آوردن همین نتیجه را دارد. حالا دیدید وضعیت را؟! بار دیگر به این افراد رای ندهید. این مشکلات نیز به زودی حل خواهد شد و آینده روشنی پیش روی نظام اسلامی است ان شاء الله. امروز زمان این است که ما یکدیگر را به حق و به صبر دعوت کنیم.»

نوشته های مرتبط